با وجودي كه طي يكي دو سال اخير در زمينه ارائه گارانتي‌هاي متفرقه به خريداران اطلاع‌رساني شده است و گارانتي‌هاي معتبر در بازار شناخته شده هستند، اما با اين حال، هنوز كه هنوز است بازار خريد و فروش لپ‌تاپ‌هايي با گارانتي‌هاي متفرقه گرم است و نمايندگي‌هاي فروش از فروش كارت‌هاي گارانتي با مبلغ 500 تومان تا 5000 تومان خبر مي‌دهند.

به گفته نمايندگي‌هاي فروش، اكثر اين كارت‌ها با نام‌هاي نزديك به گارانتي‌هاي معتبر چاپ مي‌شوند و هيچ ارزشي ندارند.

در اين باره گفت‌و‌‌گوي كوتاهي با يكي از فعالان بازار داشتيم كه مي‌خوانيد:

در مورد كارت‌هاي گارانتي كه با قيمت پايين در بازار به فروش مي‌رسند بگوييد. آيا از فروش اين كارت‌ها در بازار جلوگيري نمي‌شود؟

از زماني كه گارانتي و خدمات پس از فروش براي خريداران اهميت پيدا كرده است، شغل‌هاي كاذب نيز به وجود آمده‌‌اند كه يكي از شغل‌ها چاپ و توزيع كارت‌هاي گارانتي است كه با قيمت بسيار پايين در بازار به فروش مي‌رسند. البته اين كارت‌هاي بي ارزش تنها در بازار كامپيوتر وجود ندارند و در بازار گوشي تلفن همراه هم شاهد ارائه اين كارت‌ها به خريداران هستيم.

با عرضه‌كنندگان اين كارت‌ها برخوردي نمي‌شود؟

نمي‌توان با عرضه‌كنندگان اين كارت‌ها برخورد جدي كرد؛ چراكه دسترسي به آنها آسان نيست و آنها هم زير بار نمي‌روند.

يعني اين مي‌تواند دليل موجهي براي عدم مبارزه با عرضه‌كنندگان اين كارت‌ها باشد؟

خير. در رابطه با جمع‌آوري اين كارت‌ها بارها اقداماتي صورت گرفته است؛ اما تعداد اين كارت‌ها و افرادي كه اين كارت‌ها را عرضه و به خريدار ارائه مي‌كنند، كم نيست. پس نمي‌توان به طور كامل از عرضه اين كارت‌ها به بازار جلوگيري كرد.

بیشتر بدانید:   کاهش قیمت بعضی از لپ تاپ ها

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.