معاون فن‌آوري اطلاعات شركت ارتباطات زيرساخت گفت: شبكه ملي اينترنت در حال نصب و راه‌اندازي است كه از اوايل پاييز سال جاري يعني تا حدود چهار ماه آينده به اتمام مي‌رسد و بودجه اين پروژه در حدود 70 ميليارد تومان است.

محمدعلي آريانيان در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: با اين پروژه ظرفيت اينترنت داخلي ما به شدت افزايش مي‌يابد؛ هر چقدر توان توليد محتواي داخلي افزايش يابد، اين شبكه توان آن را دارد زيرا براي اين شبكه بايد محتوا داشته باشيم و بايد محتواي داخلي را بسيار تقويت كنيم كه با استفاده از اين محتوا و توان داخلي بتوانيم تبادل اطلاعات را به انجام برسانيم.

وي با بيان اين كه مناقصه اين پروژه انجام شده و شركت‌ صايران به عنوان برنده شده آن مشخص است تاكيد كرد: شبكه ملي اينترنت از ابتداي پاييز سال جاري كارش را آغاز مي‌كند كه با اين كار ظرفيت تبادلات الكترونيكي به شدت افزايش مي‌يابد.

آريانيان اظهار كرد: اين شبكه براي تقاضاهاي پهناي باند اينترنت است؛ در حال حاضر مشكلي در رابطه با تقاضا نداريم ولي تقاضا در آينده افزايش مي‌يابد و ميزان آن قابل پيش‌بيني نيست كه با اجرايي شدن اين پروژه هر ميزان پهناي باندي قابل تامين است.

معاون فن‌آوري اطلاعات شركت ارتباطات زيرساخت اعلام كرد كه ‌اين شبكه پهناي باند مورد نياز براي رسيدن به دولت الكترونيكي، سلامت الكترونيكي و يا ويدئو درخواستي را تامين مي‌كند و با ايجاد آن كل بانك‌هاي ما به صورت الكترونيكي تبادلات خود را انجام مي‌دهند.

وي ادامه داد: با راه‌اندازي اين شبكه هر نوع بازي رايانه‌يي به‌صورت اينتراكتيو در شبكه انجام مي‌شود و هر نوع تبادل علمي بين كتابخانه‌ها و دانشگاه‌هاي ما به سرعت قابل انجام است.

بیشتر بدانید:   پروژه شبکه‌ی ملی اینترنت شهریورماه اجرایی می‌شود

معاون فن‌آوري اطلاعات شركت ارتباطات زيرساخت با اشاره به گروه فوريت‌هاي امنيت رايانه‌يي يا گوهر شركت ارتباطات زيرساخت و با بيان اينكه اين گروه با هدف ارايه خدمات امنيتي با شكل بومي ايجاد شده و به دنبال آن است كه بتواند در مواقع نياز به عنوان تكيه‌گاه امنيتي شركت ارتباطات زيرساخت عمل كند ابراز كرد: فاز اول اين پروژه توسط كميته اجرايي با موضوع شناخت وضعيت موجود شبكه زيرساخت به پايان رسيده و وارد فاز دوم اجرا شده است.

آريانيان هم‌چنين به پروژه GIS (سيستم اطلاعات جغرافيايي) اشاره كرده و گفت: در شبكه ما كار طراحي و رفع خرابي با استفاده از مشخصات و طول و عرض جغرافيايي را به‌راحتي مي‌توانيم انجام دهيم و درواقع ابزاري براي مديريت شركت‌هاي پيشرفته است كه اين يكي از پروژه‌هاي مهم ما محسوب مي‌شود.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.