قيمت انواع لپ‌تاپ طي يك هفته اخير در بازار ثابت بوده و تغيير چنداني نكرده است. بر اساس اعلام فعالان بازار، طي مدت اخير با وجود برگزاري جشنواره‌هاي فروش ويژه نوروز كه توسط برخي از فروشندگان و شركت‌هاي عرضه‌كننده برگزار شده است، ميزان خريد و فروش تغيير چنداني نكرده است و قيمت‌ها نيز تقريبا ثابت بوده است.

اما برخي از فعالان بازار براي به فروش رساندن اجناس خود قيمت‌ها را كاهش داده‌اند كه اين موضوع باعث شده است بازار با چند دستگي قيمت مواجه شود. به گفته عباسي ،يكي از فعالان بازار لپ‌تاپ طي مدت اخير به دليل ورود محدود مدل‌هاي جديد و در كنار آن تقاضاي اندك در بازار و همچنين فرارسيدن موعد تسويه حساب شركت‌ها و فروشگاه‌ها، برخي از فعالان بازار براي به فروش رساندن كالاهاي خود ناچار شده‌اند قيمت‌ها را كاهش دهند و اين اقدام باعث اعتراض گروهي ديگر از فعالان بازار شده است.

يكي از فعالان بازار در اين باره مي‌گويد: طي چند ماه گذشته به دليل ركود شديد بازار، قيمت‌ها در حد زيادي در بازار كاهش يافت كه اين موضوع باعث شد بسياري از فعالان بازار كالاها را با ضرر به فروش برسانند، ولي گروهي كه قيمت‌ها را در حد كمتري كاهش دادند، توانستند طي مدت اخير مجددا قيمت‌ها را كاهش دهند تا به اين طريق مشتري جذب كنند.

علايي يكي از فعالان بازار نيز مي‌گويد: طي مدت اخير با وجود كاهش مجدد قيمت‌ها توسط تعداد محدودي از فعالان بازار، باز هم بازار در دوران ركود به سر مي‌برد و كالاها روي دست فروشندگان مانده است.

وي با اشاره به اين موضوع كه با كاهش شديد قيمت‌ها ميزان تقاضا براي لپ‌تاپ‌هاي دست دوم هم در حد قابل توجهي كاهش يافته مي‌گويد: تا پيش از اين، برخي از فروشندگان به طور محدود تعدادي لپ‌تاپ دست‌دوم داشتند كه با كاهش شديد قيمت‌ها فروش اين لپ‌تاپ‌ها هم متوقف شده است.

بیشتر بدانید:   Twilight، دستگاهی برای گوش دادن به موسیقی در هنگام طلوع خورشید

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.