كميته‌ي نرخ‌گذاري محصولات صادراتي در حوزه نرم‌افزار ايجاد خواهد شد كه آيين‌نامه‌هاي مربوطه در حال تدوين است.

محمدرضا طلايي – نائب رييس اتحاديه صادركنندگان نرم‌افزار – در گفت‌وگو با ايسنا با بيان اين مطلب اظهار كرد: با تشكيل اين كميته براي حوزه نرم‌افزار، در آينده نزديك براي صادركنندگان نرم‌افزار صدور پروانه صادرات خواهيم داشت.

وي گفت: با تشكيل اين كميته امتياز دريافت تسهيلات بانكي، تثبيت معافيت مالياتي براي صادركنندگان نرم‌افزار ايجاد و با صدور اين پروانه براي صادركنندگان نرم‌افزار تسهيلاتي نيز در بانك‌ها فراهم شده و موانع برطرف مي‌شود.

طلايي هم‌چنين در بخشي از سخنان خود با بيان اين كه بحران اقتصادي جهان مانع از افزايش صادرات نرم‌افزار ايران شده است، تصريح كرد: از آنجا كه بحران اقتصاد جهاني بر حوزه نرم‌افزار نيز تاثيرگذار بوده است اما سازمان توسعه تجارت ايران در اين زمينه امكاناتي را فراهم كرد تا با بهره‌مندي از آن بتوانيم مانع از كاهش آمارمان در اين زمينه در مقايسه با سال‌هاي گذشته باشيم.

نائب رييس اتحاديه صادركنندگان نرم‌افزار پيش از اين هم با بيان اين‌كه شركت‌هاي نرم‌افزاري ما متاسفانه براي حضور در بازارهاي خارجي مشكل نقدينگي دارند ابراز كرده بود: متاسفانه اين گونه شركت‌ها فرهنگ صادرات نداشته و با بازارهاي جهاني آشنايي ندارند و ديد و نگاه شركت‌ها به بازار محدود است و همين موضوع باعث شده در حوزه نرم‌افزار فعالان و شركت‌هاي ما رشدي نكنند.

بیشتر بدانید:   VX580LE، مجهز به کتابخوان الکترونیکی

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.