در حال حاضر كليه خدمات موجود در نسل جديد گوشي‌هاي هوشمند از طريق نمايشگر لمسي در اختيار كاربران قرار مي‌گيرد، اما كارشناسان از ساخت سيستم جديدي خبر داده‌اند كه كاربر در آن بدون لمس نمايشگر نيز مي‌توانند به قابليت‌هاي مورد نظر خود دسترسي پيدا كند.

به گزارش فارس، شركت eyesight فناوري جديدي را با نام Touch Free عرضه كرده كه مبتني بر دوربين دوم گوشي‌هاي هوشمند ساخته شده است و به كاربر امكان مي‌دهد اقدامات پايه‌اي و اوليه گوشي را بدون لمس فيزيكي نمايشگر انجام دهد.

تصاوير اوليه منتشر شده از اين فناوري نشان مي‌دهد كه كاربر با حركت دست خود كه در فاصله چنداينچي نمايشگر قرار گرفته است به تغيير تصاوير در آلبوم، ارسال پيامك، برقراري تماس مي‌پردازد. در تصاوير ديگر نشان داده شده است كه با اين سيستم كاربر موسيقي مورد علاقه خود را پخش كرده و يا آن را متوقف مي‌كند.

در حال حاضر دو نمونه اوليه گوشي مجهز به اين فناوري ساخته شده‌اند كه پيش‌بيني مي‌شود در آينده نزديك چندين گوشي هوشمند اندرويدي با آن روانه بازار شوند.

اين فناوري بر پايه يك نرم‌افزار ويژه ساخته شده است و به همين خاطر نياز نيست كه براي اجراي آن از دوربين ديجيتالي ويژه‌اي استفاده كرد.

اين مسئله باعث خواهد شد تا شركت‌هاي توليدكننده گوشي به راحتي بتوانند آن را در نسل آتي محصولات خود به كار برند.

بیشتر بدانید:   تراشه‌هاي اينتل دردسر ساز شد

1 دیدگاه

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.