شرکت گوگل لیستی از هزار وب سایت برتر را به ترتیب میزان بازدید در ماه اپریل 2010منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، لیست هزار وب سایت برتر شرکت بزرگ گوگل نشان می دهد در آپریل 2010 در حدود 540 میلیون نفر از سایت فیس بوک بازدید کرده اند. وب سایتی که به تازگی بر سر مسائل ایمنی و نقض حریم خصوصی به شدت مورد حمله منتقدان و شرکتهای ایمنی کشورهای مختلف قرار گرفته است.

در این تاریخ میزان بازدید از سایت یاهو 490 میلیون نفر و از سایت ویکی پدیا 310 میلیون نفر بوده است و بیش از 100 میلیون بازدید از 14 وب سایت برتر دیگر این لیست صورت گرفته است. شبکه اجتماعی فیس بوک رکورد تعداد صفحات نمایش داده شده را نیز با 570 بیلیون صفحه شکسته و رقیب خود یاهو را با تنها 70 بیلیون صفحه در رتبه دوم به جا گذاشته است. در این لیست اشاره ای به وب سایت گوگل نشده است.

این لیست به منظور استفاده شرکتها برای تعیین بهترین مکان برای قرار دادن تبلیغات تجاری، نمایش دادن تعداد بازدیدها از صفحات وب در سرتاسر جهان، و تعیین استفاده از تبلیغات در سایتهای پر بازدید ارائه می شود. سایت ویکی پدیا پر مخاطب ترین وب سایت غیر تبلیغاتی این لیست به شمار می رود.

بر اساس گزارش تلگراف، 10 وب سایت برتر این لیست به ترتیب فیس بوک، یاهو، Live، ویکی پدیا، ام اس ان، مایکروسافت، بلاگ اسپات، baidu، qq، و موزیلا بوده اند. سایتهای مشهوری از قبیل بینگ در رتبه 13، ادوبی در رتبه 14، توئیتر در رتبه 18، آمازون در رتبه 22، ویندوز در رتبه 23 و اپل در رتبه 27 قرار گرفته اند.

بیشتر بدانید:   فیس‌بوک رابطه خوبی با دموکراسی ندارد!

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.