پس از عرضۀ چیپست Z270 از سوی اینتل برای پشتیبانی نسل ۷th پردازنده های این شرکت ملقب به Kabylake، دیده ایم که کمپانی گیگابایت از مادربردهای جدید خود با نام آئورس رونمایی کرد و حرفه ای ترین مادربردهای خود را با نام آئورس برای گیمرها روانۀ بازار کرده است. اما خانوادۀ آئورس تنها خانوادۀ عرضه شده از سوی گیگابایت بر پایه چیپست Z270 نیست.مادربردهای سری UD گیگابایت که مخفف عبارت Ultra Durable هستند، شالودۀ اصلی مادربردهای گیگابایت را تشکیل می دهند.

رپورتاژ: Z270 در ردای Ultra Durable گیگابایت

تولید مادربردهای این سری برپایه چیپست های سری ۲۰۰ همچنان ادامه خواهد داشت .گیگابایت برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ تکنولوژی Ultra Durable را معرفی کرد. این تکنولوژی با گذشت هر سال از تولدش روز به روز پیشرفته تر شده و به جرات می توان گفت مادربردهای سری UD در سال های نه چندان دور با قدرت و کیفیت بی نظیر، به اسطوره ای برای اورکلاکرها تبدیل شدند.

رپورتاژ: Z270 در ردای Ultra Durable گیگابایت

اما پس از گذشته سال ها و ارائه خانواده های جدیدی همچون OC و Gaming از سوی گیگابایت، مدل های تولید شدۀ سری UD کاهش یافت و با ورود چیپست های سری ۲۰۰ اینتل، مادربردهای خانوادۀ UD در بیش از ۲۰ ساخته خواهند شد که با طراحی ها و قابلیت های متفاوت به بازار عرضه می شوند.

در حال حاضر Z270X-UD3 و Z270X-UD5 پرچمداران سری UD بشمار می روند. این مادربردها علاوه بر ارائه انبوهی از امکانات و ویژگی های خانوادۀ UD از ویژگی های جدید همچون SmartFan5، Extreme Thunderbolt 3، پشتیبانی از VR، تکنولوژی AMP-UP، تکنولوژی تشخیص هوشمند هدست صوتی، پشتیبانی از SATA Dom و… بهره می برند و به کاربران نوید مادربردهایی با کیفیت فوق العاده را می دهند.

بیشتر بدانید:   مادربرد کوچک اما پر کاربرد گیگابایت رونمایی شد!

رپورتاژ: Z270 در ردای Ultra Durable گیگابایت

تمامی مادربردهای تولید شده کمپانی گیگابایت از جمله مادربردهای سری UD گیگابایت ، باید از مراحل و آزمایشات سخت کنترل کیفیت گیگابایت با موفقیت عبور کنند تا بتوانند به بازار مصرف راه یابند. کمپانی گیگابایت با ساخت لابراتوارهای ویژه ای جهت تست مادربردهای تولید شده از به وجود نیامدن کوچکترین اختلال و یا ناسازگاری در مادربردهای خود اطمینان حاصل می کند. گیگابایت به پشتوانۀ این آزمایشات توانسته سال های متمادی رکورد کمترین خرابی مادربرد را بدست آورد (به نقل از Hardware.fr).

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید