نبرد قهرمانان در جهان آي‌تي پايان ندارد. هر بار که خبري از تلاش جديد گوگل بيايد، بايد منتظر خبر مشابهي از مايکروسافت، اپل و ياهو باشيم.

به گزارش مجله بایت، مايکروسافت در ادامه برنامه‌هايي که براي موتور جست‌وجويش اجرا کرد قصد دارد تا سرويس پست الکترونيک خود را به‌روز کند. هماهنگي سرويس پست الکترونيک با فعاليت کاربران در شبکه‌هاي اجتماعي مي‌تواند قدم ديگري باشد که کاربرد پست الکترونيک را بيش از پيش دچار تغيير و تحولات کند.

مسنجر جديد از راه مي‌رسد

هفته گذشته استيو بالمر مديرعامل شرکت مايکروسافت، نسخه جديدي از مسنجر مايکروسافت‌ ويندوز را به نمايش گذاشت. البته اين نسخه، نسخه نهايي نيست و در واقع پيش‌نمايشي از آن ارائه شده است.

بايد توجه داشت که مسنجر جديد را مي‌توان بخشي از يک پروژه بزرگ‌تر يعني هات‌ميل جديد دانست. مايکروسافت اعلام کرده است که در حال حاضر قصد ندارد که تمام جزئيات برنامه‌اش براي هات‌ميل جديد را اعلام کند. با اين وجود مدير پروژه هات‌ميل جديد، نکات مفيدي از اين پروژه را اعلام کرد. مهم‌ترين نکته اين بود که پروژه هات‌ميل جديد به صورت ويژه‌اي براي کساني که طراحي شده است که وقت محدودي دارند و مي‌خواهند تنها با ايميل‌هاي اصلي و کارآمد خود کار کنند.

ويژگي‌هاي کليدي نسخه جديد از قبيل مشاهده و گفت‌وگو با طرف مقابل، امکان هم‌زمان کردن فعال با دستگاه‌هاي قابل حمل مانند موبايل و پيوندهايي عميق‌تر با شبکه‌هاي اجتماعي در اين بلاگ آمده است.

يکي از ايده‌هاي اصلي در برنامه‌ريزي براي اين پروژه، تشخيص ميزان تغييرات طي 15 سال گذشته که مردم از خدمات پست الکترونيک رايگان استفاده مي‌کنند بوده است.

بیشتر بدانید:   تلویزیون‌های هوشمند؛ سرگرمی جدیدی برای آن‌ها که همیشه آنلاین هستند!

ايميل چندکاره!

بنابر گزارش سايت سي‌نت، کاربران در هات‌ميل جديد قادر خواهند بود که فايل‌هاي آفيس را ويرايش کرده و اسلايدهاي فليکر يا ويدئو‌ يوتيوب را مشاهده کنند.

برنامه ويژه براي شبکه‌هاي اجتماعي

مدير پروژه هات‌ميل جديد اعلام کرده است که در حال حاضر 5 درصد از پست‌هاي الکترونيک که به يک کاربر مي‌رسد، مربوط به شبکه‌هاي اجتماعي است که کاربر عضو آن‌هاست. هدف اصلي در برنامه جديد مايکروسافت براي هات‌ميل، اين است که در مورد ايميل‌هاي مربوط به شبکه‌هاي اجتماعي، کاربران نيازي به خارج شدن از فضاي ايميل خود نداشته باشند.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.