مايکروسافت به منظور آنکه بتواند فروش مجموعه نرم‌افزاري Office را افزايش دهد، از آغاز طرحي خبر داده است که بر مبناي آن نسخه ويژه‌اي از اين مجموعه نرم‌افزاري به صورت رايگان در اختيار کاربران قرار مي‌گيرد.


اين شرکت هم‌اکنون در حال تکميل Office 2010 است و بزرگترين تغيير در اين محصول نسبت به نسخه‌هاي قبلي آن است که مايکروسافت چگونه اين بسته نرم‌افزاري که از پرفروش‌ترين محصولاتش محسوب مي‌شود را به صورت رايگان در اختيار کاربران بگذارد.

مايکروسافت به منظور عرضه رايگان اين محصول نسخه ويژه‌اي از آن را با نام Office Web Apps تهيه کرده و به توليدکنندگان رايانه‌هاي شخصي امکان مي‌دهد نسخه اوليه از مجموعه نرم‌افزاري Office را روي رايانه‌هاي جديد خود نصب کنند. نسخه جديد برنامه مايکروسافت Office Starter نام دارد که شامل ويرايش خلاصه شده نرم‌افزارهاي Word و Excel مي‌شود. توليدکنندگان رايانه‌هاي شخصي، فروشندگان نرم‌افزار و مايکروسافت مي‌توانند با به‌روزرساني‌هاي آتي اين نسخه از مجموعه نرم‌افزاري Office، از ويرايش رايگان آن کسب درآمد کنند.

“استيفن ايلاپ”(Stephen Elop) مدير مرکز بازرگاني مايکروسافت طي مصاحبه‌اي توضيح داد: «کاربران از لحظه‌اي که رايانه شخصي خود را روشن مي‌کنند با مجموعه Office 2010 روبرو خواهند بود». مايکروسافت پيش‌بيني کرده است که 80 درصد رايانه‌هاي شخصي جديدي که پس از عرضه Office 2010 در مراکز مختلف به فروش مي‌رسند، نسخه Starter از اين مجموعه نرم‌افزاري را شامل خواهند شد.

منبع: همکاران سیستم

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.