کمپانی مایکوسافت ساعتی را توسعه داده است که مدعی شده میتواند کمک به واضح تر شدن نوشتار افراد مبتلا به بیماری پارکینسون کند. این ساعت هوشمند با نام اما (Emma Watch) ارتعاشاتی به مغز بیمار ارسال می کند و کمک به کنترل بهتر لرزش دست می کند.

مایکروسافت از این ساعت در کنفرانس توسعه دهندگان ۲۰۱۷ موسوم به Build رونمایی کرد. فعلا این ساعت تنها یک نمونه آزمایشی است اما میتواند نشانگر اقدامی در راستای استفاده از تکنولوژی های پوشیدنی به منظور کمک به افراد با شرایط ویژه و بیماری های مختلف باشد.

Emma Watch؛ ساعت مایکروسافت برای کاهش لرزش دست افراد پارکینسون
Emma Watch؛ ساعت مایکروسافت برای کاهش لرزش دست افراد پارکینسون

از نشانه های بیماری پارکینسون، لرزش غیرقابل کنترل است. این بیماری که درمان پذیر نیست، دامن گیر بیش از ۱۰ میلیون نفر در سراسر دنیا شده است و موجب از دست رفتن کنترل حرکت می گردد. نام این ساعت هوشمند از نام اما لاوتون، طراح گرافیکی گرفته شده است که مبتلا به این بیماری است و یکی از دوستان مدیر نواوری واحد پژوهش مایکروسافت، هایان ژنگ محسوب می شود. ژانگ این ساعت را برای او تولید کرده است.

Emma Watch دارای موتورهای ارتعاشی کوچکی است. سیگنال هایی توسط این موتورها ارسال می شود که از ایجاد لرزش های دست لاوتون بوسیله مغز او جلوگیری می کند. این موضوع موجب آرام شدن حرکات ماهیچه و راحت تر شدن نوشتن لاوتون می شود.

Emma Watch؛ ساعت مایکروسافت برای کاهش لرزش دست افراد پارکینسون
Emma Watch؛ ساعت مایکروسافت برای کاهش لرزش دست افراد پارکینسون

لاوتون از مجموعه ارتعاشات آهنگین استفاده می کند اما میتوان با یک تبلت ویندوزی اقدام به تغییر الگوی این ارتعاشات پرداخت. ژنگ تصمیم به انجام پروژهش بیشتری به منظور بهره گیری از هوش مصنوعی و حسگر ها برای کمک به بیماران مبتلا به پارکینسون دارد.لاوتون گفته است:

بیشتر بدانید:   ایکس‌باکس جدید مایکروسافت شش برابر قدرت گرافیکی بیشتر

این دستگاه لرزش های دست من را به طور تمام و کمال متوقف نمی کند،با اینکه فرایند نوشتن بی اشکال نیست؛اما از گذشته بسیار بهتر می باشد.

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید