نشست مطبوعاتی اعلام ورود محصولات آنتی ویروس eScan به ایران با حضور نظیر کازی، قائم مقام مدیر عامل شرکت Micro world و محمد علی دره شیری، مدیر عامل شرکت کارنما رایانه در تاریخ ششم تیر ماه 1390 و در محل سازمان نظام صنفی رایانه ای برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ایستنا، در ابتدای این کنفرانس خبری، محمد علی دره شیری مدیر عامل کارنما رایانه ، ضمن خیرمقدم به نمایندگان محترم رسانه های خبری حاضر به معرفی شرکت کارنما رایانه به عنوان نماینده انحصاری آنتی ویروس eScan در ایران پرداخت و عنوان کرد که شرکت کارنما رایانه همواره حوزه امنیت اطلاعات را به عنوان یکی از حوزه‌های اصلی فعالیت خود در نظر داشته و دارد.

وی با اشاره به اینکه کارنما رایانه از ابتدا به عنوان ارائه کننده محصولات کسپرسکی در زمینه نرم‌افزارهای امنیت اطلاعات فعالیت نموده و در ادامه UTM های سایبروم را به عنوان راهکارهای سخت افزاری امنیت اطلاعات مورد توجه قرار داده و به ارائه آنها پرداخته است، گفت: در حال حاضر آنتی ویروس ای اسکن را با توجه به مزیت انحصاری بودن این محصول در ایران و قابلیت های برتر آن برای رفع نیازمندی های مختلف مشتریان و سازمان های مختلف در سبد محصولات امنیتی شرکت کارنما رایانه قرار داده ایم.

دره شیری در ادامه صحبتهای خود در خصوص استراتژی و هدفهای شرکت کارنما رایانه اشاره کرد و تصریح کرد: پیشرفت شرکت در این زمینه به همکاری های خوب رسانه ها با کارنما و بودن بیش از پنجاه نماینده فروش و توزیع و خدمات پس از فروش این شرکت درسراسر ایران و تخصص و آگاهی پرسنل و مدیرانش برای معرفی محصولات انتخاب شده در واحد امنیت مدیون است.

سپس نظیر کازی،قائم مقام شرکت هندی مایکرو ورلد با اشاره به افزایش تهدیدات در حوزه آی تی و همچنین عدم نیاز به مهارت و هوش بالا برای اجرای این تهدیدات در دنیای امروز، گفت که درنتیجه سازمانها و افراد نیازمند استفاده از ابزارها و تجهیزات امنیتی مناسب هستند.

به گفته وی در گذشته تهدیدات، غیر هدفمند، قابل لمس و قابل مشاهده بودند ولی در حال حاضر با استفاده از سیستم های فناوری اطلاعات تهدیدات بسیار هدفمند، غیر قابل مشاهده هستند و درنتیجه بیشترین تهدیدات امنیتی شبکه از طریق کاربران و استفاده کنندگان شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و کاربران نهایی شبکه ها وارد سیستم ها و شبکه می شود.

نظیرکازی در ادامه با عنوان این سوال که با توجه به شرایط کنونی، چگونه امنیت شبکه و سیستم های خود را بالا ببریم، گفت: اعلام خطر همزمان در شبکه، افزایش توانایی و مهارت از  افراد و سازمان ها، محدود کردن دسترسی کاربران و … از جمله بهترین راهکار ها در این زمینه است.

نماینده شرکت مایکرو ورلد در ادامه اظهار داشت که این شرکت با نزدیک به بیست سال حضور در حوزه امنیت شبکه ها، فعالیت خود را از سال 1993 در 90کشور دنیا، با پنج دفتر منطقه ای نمایندگی در هند، آسیای غربی، اروپا و …آغاز کرده است.

وی در معرفی این آنتی ویروس عنوان کرد که eScan Internet Security Suite نام يك بسته امنيتي قدرتمند از سري محصولات امنيتي شركت مایکرو ورلد است كه شامل ابزارهاي قدرتمند امنيتي ضروري هر سيستمي مانند ضدويروس، ضد جاسوس افزار و ضدهرزنامه و ضدهك است. اين نرم افزار كه براي مصارف خانگی، شركت ها و ادارات طراحي شده قادر به تامين امنيت سيستم هاي درون يك شبكه از انواع تهدیدات اينترنتي است.

نسخه های سازمانی محصولات ای اسکن نیز با داشتن امکانات مناسب مدیریت تحت وب و امنیت نقاط پایانی، خود را از تمامی آنتی ویروس های موجود در جهان متمایز می سازد.

کنترل دستگاه های قابل حمل،داشتن امکانات پشتیبانی آنلاین از طرف ای اسکن ، وجود کنسول مدیریتی آنتی ویروس تحت وب ، درصد تشخیص نادرست بسیار پایین و نزدیک به صفر، سیستم ها را از تمامی حمله های تحت شبکه محفوظ نگه می دارد.

در ادامه کنفرانس خبری، جلسه پرسش و پاسخ آغاز شد و خبرنگاران حاضر در جلسه سوالات خود را مطرح نمودند.

دره شیری، مدیرعامل کارنما در پاسخ به سوال دلیل ضرورت وجود آنتی ویروس ای اسکن با توجه به وجود دو آنتی ویروس دیگر در سبد محصولات شرکت (کسپرسکی و نود 32) گفت که هدف شرکت کارنما رایانه کسب سهم بیشتری از بازار محصولات امنیت آی تی در ایران است و با توجه به این هدف، شرکت نیازمند است که با توجه به درخواست مشتریان و سازمان های مختلف، محصولات متنوع و مختلفی را در سبد محصولات خود وارد نمایند.

همچنین در برخی از موارد شرکت کارنما، پیشنهاد ترکیبی از سیستم های امنیتی را به سازمان ها می دهد و در واقع با توجه به شرایط سازمان ها و نیازمندی های آنان ترکیب چندین سیستم امنیتی و آنتی ویروس را در اختیار شرکت ها قرار می گیرد.

دره شیری تاکید کرد در آینده نیز در جهت افزایش محصولات امنیتی خود برنامه هایی را داریم که به موقع اعلام خواهیم کرد .

رضا اقلیدی، مدیر بخش آنتی ویروس شرکت کارنما رایانه، نیز در پاسخ به سوال زمان توزیع و فروش آنتی ویروس ای اسکن عنوان کرد که انتظار می رود این محصول از هفته آخر تیرماه در بازار ایران توسط نمایندگان این شرکت توزیع گردد.

در ادامه نظیر کازی، در پاسخ به سوال علت قطع همکاری شرکت مایکرو ورلد با دیگر شرکت ایرانی که پیش از این به عنوان نماینده فروش در ایران فعالیت می کرد گفت که این همکاری پایان یافته و به دلیل عدم تامین اهداف تجاری در ایران، این همکاری تداوم پیدا نکرد .

اقلیدی نیز خبر داد که لابراتور امنیتی کارنما رایانه در ایران با هدف برخورد با هر گونه بدافزار رایانه ای  آغاز به کار کرده است و این شرکت می تواند با دریافت گزارش وتحلیل آن راهکار امنیتی متناسب را در اسرع وقت ارائه کند. ضمن آنکه در این راه از همکاری لابراتوار مایکرو ورلد و کسپرسکی نیز بهره می گیرد.

در پایان کنفرانس خبری نیز لوح نمایندگی انحصاری فروش محصولات ای اسکن از طرف نماینده شرکت مایکرو ورلد به مدیر عامل شرکت کارنما رایانه اهدا شد.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید