بزرگ‌ترين نمايشگاه فن‌آوري جهان با پرداختن به دستگاه‌هاي هوشمند و محصولات سه‌بعدي الهام گرفته از “آواتار” روز سه‌شنبه در هانوفر آلمان گشايش مي‌يابد.

به گفته سازمان‌دهندگان، نمايشگاه سبيت آلمان كه به‌طور معمول محل رونمايي جديدترين محصولات شركت‌هاي رايانشي و نرم‌افزاري است در حال تبديل شدن به رويداد مختص محصولات مصرف‌كننده است.

بنا بر اظهار سخنگوي دويچه مس كه ميزبان اين رويداد است، اين نمايشگاه در تلاش براي جذب مصرف‌كنندگان بيش‌تري است. شمار شركت‌كنندگان امسال اين نمايشگاه به دليل بحران اقتصادي اخير سه درصد كاهش يافته و چهار هزار و 157 شركت از 68 كشور در اين رويداد كه در مكان وسيعي در شمال آلمان برگزار مي‌شود، حضور مي‌يابند.

در اين نمايشگاه شركت‌هايي مانند گوگل و آمازون براي نخستين بار و همچنين شركت‌كنندگان معمولي مانند آي بي ام، مايكروسافت، ودافون، فوجيتسو و اريكسون حاضر مي‌شوند.

موضوع نمايشگاه امسال “دنياهاي متصل” است و شركت‌ها قصد دارند دستگاه‌هاي صرفه‌جويي كننده در نيرو و كار را كه از فن‌آوري بي‌سيم براي ارتباط از راه دور با يكديگر و كاربران استفاده مي‌كنند، نمايش دهند.

كلاس درس هوشمند آينده

مايكروسافت در اين نمايشگاه كلاس درس هوشمند آينده را رونمايي مي‌كند كه در آن دانش‌آموزان با وايت بردهاي مولتي تاچ كلاس برگزار مي‌كنند. اما سبيت امسال با الهام از موفقيت فيلم آواتار ميزباني فن‌آوري‌هاي سه بعدي جديدي را برعهده خواهد داشت.

نمايشگري كه با دوربين‌ ريز حركت چشم را حس مي‌كند

بر اساس اين گزارش، نمايشگرهايي در سبيت رونمايي مي‌شوند كه از دوربين‌هاي ريز براي حس كردن حركات چشم بيننده و تطبيق عكس براي به نمايش درآمدن به صورت سه‌بعدي و بدون نياز به استفاده از عينك مخصوص استفاده مي‌كنند.

بیشتر بدانید:   1015، لپ‌تاپ ارزان DELL در بازار

همچنين در سبيت محصولات جديدي معرفي مي‌شوند كه از فن‌آوري پيشرفته براي صنعت موسيقي كه در حال حاضر گرفتار تاثير اينترنت برروي اين تجارت شده، بهره مي‌گيرند.

دستگاهي كه حركات لب را به صدا تبديل مي‌كند

در ميان دستگاه‌هاي علمي تخيلي‌گرا در “پارك آينده” سبيت دستگاهي به چشم مي‌خورد كه حركات لب را بررسي و آن را به صدا تبديل مي‌كند.

اين فن‌آوري به افرادي كمك مي‌كند كه درنتيجه مشكل حنجره صدايشان را از دست داده‌اند و يا به افراد امكان مي‌دهد بدون ايجاد مزاحمت براي همكارانشان در محل كار مكالمات تلفني بي سر و صدا انجام دهند.

سبيت از دوم تا ششم ماه مارس برگزار مي‌شود؛ اين نمايشگاه توسط آنجلا مركل، صدراعظم آلمان به همراه خوزه لوييس رودريگز زاپاترو، نخست وزير اسپانيا كه كشورش “كشور شريك” در سبيت و رئيس فعلي اتحاديه اروپا است، افتتاح مي‌شود.

منبع: ایسنا

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.