Sedric نام خودرویی است که شرکت خودروسازی VW طرح مفهومی آنرا معرفی کرده است. خودرویی با ظاهری عجیب که قرار است خودران باشد.

از قرار معلوم این خودرو هیچ نیازی به ابزار کمکی برای رانندگی نخواهد داشت. این شرکت می خواهد نسل آینده خودروهایی را معرفی کند که نیازی به راننده، مسیردهی، سوخت رسانی و غیر نباشد. مسافر در آن سوار شده و مقصد را اعلام می کند و تمام!

همانطور که گفته شد این طرح فعلا مفهومی بوده و به مرحله تولید نرسیده است. تنها در بخش تحقیق و توسعه مهندسان Volkswagen Group AG از شرکت های زیر مجموعه Volks Wagon مطرح شده و در نمایشگاه Geneva Auto Show معرفی شده است.

مدل مفهومی خودرو بدون راننده Volks Wagon به شبیه توستر هست!
مدل مفهومی خودرو بدون راننده Volks Wagon به شبیه توستر هست!

VW با ارائه این طرح مفهومی در حقیقت نمایشی از برنامه ریزی آینده خود را به عموم عرضه کرده است. مدیران این شرکت مدعی هستند که آینده VW مشابه چیزی که امروز در خیابان ها می بینیم یا در اخبار در مورد آینده شرکت های خودروسازی می شنویم نخواهد بود. مفاهیمی از آینده بدون پیش بینی، کاملا موبایل، ایده های فراتر از برند فعلی و غیره کلماتی است که از زبان مدیران VW زیاد می شنویم.

Sedric قرار است دوست خانواده باشد. به همین دلیل طرح مفهومی که معرفی شده بسیار شبیه حیوان رام شده و بانمکی است که به خانواده ها احساس بهتری می دهد و آنرا در بین خانواده ها نزدیک تر خواهد کرد. همانطور که در خبرهای زمان CES 2017 نیز بسیار شنیدیم شرکت تویوتا هم طرح مفهومی ارائه کرد که در آن از ابرازهایی برای ارتباط بیشتر با افراد داخل آن ایجاد شده است که نام آن Yui خواهد بود. چیزی که در مورد Sedric شنیدیم نیز چیزی شبیه این است و چنین ابزارهای ارتباطی نیز در ذهن مدیران VW می گذرد.

بیشتر بدانید:   ۱۰ نقطه قوت و ضعف رنو ساندرو

طراحی بیرونی این محصول هم مانند عموم خودروهای فعلی نیست. بیشتر شبیه ون های خانوادگی است. درب های آن طوری طراحی شده که رفت و آمد در آنرا به راحت ترین حالت ممکن تبدیل کند. و البته رنگ زرد داخل آن نیز معرف VW است!

نکته جالب در مورد این طرح این است که مدیران Volkswagen Group AG آنرا پدر محصولات آینده خود عنوان کرده اند. به زودی همسر و فرزندان و حتی نوه های این محصول نیز معرفی خواهند شد. از قرار معلوم Sedric حامله است!

تصاویر کامل از داخل و بیرون Sedric را از دست ندهید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.