شرکت مرسدس بنر اعلام کرد که کلیه خودروهای ساخته شده در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ این خودروسازی از دستیاران صوتی Google Home و Amazon Echo پشتیبانی خواهند کرد.

از این به بعد دارندگان خودروهای مرسدس می توانند از طریق آمازون اکو و گوگل هوم به عنوان مثال، خودرو خود را روشن یا درب های آنرا قفل کنند یا آدرس مورد نظر برای مسیر یابی را برای سیستم مسیریاب خودرو ارسال کنند.

این شرکت ویدئوی تبلیغاتی منتشر کرده است و مدعی است حتی بصورت دو طرفه می توانید از طریق نرم افزاری که داخل خودرو نصب می شود، دستوراتی را به سیستم های متصل به اینترنت (اینترنت اشیا) را نیز کنترل نید. به عنوان مثال اجاق گاز یا چراغ ها را خاموش کنید.

مرسدس بنر از Google Home و Amazon Echo پشتیبانی خواهد کرد
مرسدس بنر از Google Home و Amazon Echo پشتیبانی خواهد کرد

Nils Schanz مدیر منطقه آمریکای شمالی شرکت مرسدس بنز مدعی است این شرکت در تلاش برای راه اندازی سرویس های ۲۴/۷ برای خدمات خود است و این خدمات قرار نیست صرفا برای زمانی که داخل خودرو سوار هستید، کارایی داشته باشد. وی می گوید، می خواهیم سرویس های بیشتری از خدمات اینترنت اشیا را روز به روز به خدمات این شرکت اضافه کنیم تا خریداران محصولات این شرکت بتوانند در لبه تکنولوژی از امکانات رفاهی بهره مند شوند. شرکت مرسدس بنز در حال گسترش اکوسیستم هوشمند اطراف خودرو است و از این به بعد بیشتر در این زمینه از این خودرو سازی خواهیم شنید.

اتصال خودرو به ابزارهایی مانند Amazon Echo و Google Home می تواند بهره برداری از این تکنولوژی را بهبود دهد. افرادی که از خودرو استفاده می کنند، بالقوه مشتریان خوبی و وفاداری برای این سیستم های هوشمند خواهند بود. زیرا آنرا به دلیل دسترسی بیشتر، آنها را کاربردی تر یافته و بیشتر از آنها استفاده خواهند کرد.

بیشتر بدانید:   ثبت رکوردی جدید در خودرو Faraday Future FF91 + ویدئو

کاربران به راحتی با استفاده از اکانت Mercedes Me می توانند از خدمات ابری این شرکت استفاده کنند. با نصب نرم افزارهای اختصاصی Amazon Echo و Google Home به راحتی می توان از داخل خودرو با داخال منزل و برعکس در ارتباط بود.

مرسدس بنز اولین شرکتی نیست که این خدمت را به خودروهای خود اضافه کرده است. در نمایشگاه CES 2017 دو شرکت فورد و هیوندایی تبلیغات گسترده ای در مورد پشتیبانی خود از این خدمات داشتند. شرکت فورد ر روی خودروهای خود از Amazon Echo پشتیبانی می کند و هیوندایی قراردادی با شرکت گوگل برای استفاده از خدمات هوشمند آن شرکت در خودروهای خود امضا کرده است.

با همه این احوال به ظاهر شرکت بنز در عمل زودتر از قیه شرکت های خودرو سازی دیگر، لبه تکنولوژی را به کاربران خود ارائه کرده است. سه سال پیش شرکت دایملر، از شرکت های زیر مجموعه شرکت مرسدس، مدعی شد که از Nest پشتیبانی خواهد کرد. به این صورت که راننده از طریق داشبورد خود دمای محلی که Nest در آنجا نصب شده است را به راحتی کنترل می کند.

همه این اتفاقات در حالی رخ می دهد که مدتی است شرکت های اپل و گوگل در حال طراحی سیستم عامل های اختصصی برای خودر هستند. در صورتی که Apple CarPlay و Android Auto به بازار عرضه شود، سرعت ورود این تکنولوژی های جدید به خودروهای پیشرفته روز به روز بیشتر خواهد شد.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.