یکی از موضوعات مهم در بازار مالی و بورس، امکان کاهش ریسک سرمایه گذاری می باشد. این اتفاق به معنی امکان پیشبینی قیمت سهام است. بدین ترتیب میتوان با استفاده از پیشبینی قیمت سهام در بازه های مختلف بهترین زمان را برای خرید و فروش سهام به دست آورد. این پیشبینی به عوامل مختلفی بستگی دارد از قیمت قبلی سهام در دوره های زمانی مختلف گرفته تا عوامل مالی موثر در بازار بورس.

مسابقه الگوریتم پیش بینی قیمت سهام در ایستگاه آخر
مسابقه الگوریتم پیش بینی قیمت سهام در ایستگاه آخر

اهمیت پیش‌بینی در بازار بورس

به گفته دکتر رحمتی، مدیرعامل کارگذاری تدبیرگران فردا، استفاده از هوش مصنوعی برای پیشبینی قیمت سهام و مدیریت ریسک سبد سهام در چند سال آینده به ترند اصل بازار بورس تبدیل خواهد شد و هر شرکتی که بتواند با دقت بیشتری قیمت سهام را پیشبینی کند، بیشترین سود را در این بازار کسب خواهد کرد. استفاده از نوآوری ها و نخبگان جوان در این حوزه همواره مد نظر این کارگزاری بوده و به عنوان یک کارگزاری پشتاز در این حوزه قدم بر می دارد.

مسابقه الگوریتم پیش بینی قیمت سهام در ایستگاه آخر
مسابقه الگوریتم پیش بینی قیمت سهام در ایستگاه آخر

پرابلم، بستری برای نوآوری باز

در «پرابلم» در ابتدا مشکلات کارفرما با همفکری با خبرگان موضوع، تبدیل به مسئله‌ای یا مسئله‌هایی شفاف و قابل‌اندازه‌گیری و ارزیابی خواهد شد، سپس برای رسیدن به جواب کاربردی، فرایندهای یک مسابقه طراحی می‌شود تا مسیر حرکت مسابقه‌دهندگان به سمت جواب به صورتی مطلوب طراحی شود؛ همچنین جوایز و مشوق‌ها و انگیزه دهنده‌های مناسب طراحی می‌شود و رویه استفاده از راه‌حل‌های ارائه‌شده به‌صورت تجاری و از جنبه‌های حقوقی و … نیز طراحی خواهد شد. در نهایت بهترین راه حل ها و ایده ها جایزه نقدی دریافت خواهند کرد و در قالب حمایت های دیگر و به روش های مختلف از جمله ایجاد کسب کار با صاحب مسئله همکاری خواهند داشت. یکی از مسابقات این سامنه، مسابقه الگوریتم پیش بینی قیمت سهام می باشد.

مسابقه الگوریتم پیش بینی قیمت سهام

در این مسابقه که از اردیبهشت سال جاری آغاز گردید بیش از ۲۳۰ نفر از متخصصین و خبرگان این حوزه ثبت نام کردند و پس از برگزاری رویدادهای حضوری در قالب ۵۰ تیم رقابت خود را آغاز کردند. تیم ها با توجه به راهنمایی های داوران الگوریتم های خود را بهبود داده و از طریق سیستم تست آنلاین مسابقه، رتبه و امتیاز خود را در کنار سایر تیم ها مشاهده می کردند. ۱۱ تیم برتر توسط داوران انتخاب ده و از آنها تقدیر به عمل آمد. همچنین تیم های اول تا سوم نیز به ترتیب جایزه های ۲۵،۱۵ و ۱۰ میلیون تومانی را دریافت کردند. در کنار جوایز نقدی، تیم های برتر امکان دریافت حمایت های ایجاد کسب و کار و همکاری با صاحب مسئله را نیز خواهند داشت. ایجاد کسب و کار و حمایت های جانبی یکی از مزیت های رقابت در سامانه نوآوری باز پرابلم می باشد.

وب سایت مسابقه: www.problem.ir

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.