از این پس شما مشترکین ایرانسل تجربه‌ ای بسیار متفاوت از اینترنت همراه خواهید داشت. شرکت ایرانسل افتخار دارد به عنوان اپراتور دارای پوشش سراسری شبکه، بهره‌ برداری آزمایشی از نسل‌ های ۳ و ۴ اینترنت را در بستر تلفن همراه ارائه نماید.

بدین ترتیب، بدون نیاز به تعویض سیم‌ کارت خود و یا پرداخت هرگونه هزینه راه‌ اندازی یا فعالسازی، صرفا با حضور در مناطق تحت پوشش، می‌ توانید از کیفیت متمایز این خدمات بهره‌ مند شوید. به یاد داشته باشید، علامت‌ های ۳G ،H+ ،H و حتی ۴G و LTE روی نمایشگر تلفن همراه نشان می‌ دهد که شما در شبکه اینترنت پهن باند همراه هستید.

اینترنت پهن باند همراه ایرانسل
اینترنت پهن باند همراه ایرانسل

با راه‌اندازی این زیرساخت پیشرفته، شرکت ایرانسل این امکان را فراهم کرده تا دامنه گسترده‌ای از خدمات مبتنی بر دیتا، از جمله دولت الکترونیک، شبکه پرداخت دیجیتال، بانکداری الکترونیک و غیره به سادگی در اختیار مشترکین قرار گیرد و علاوه بر بهبود تجربه زندگی دیجیتال، منجر به رونق بیشتر در بازار کسب و کار شود.

چرا نسل‌ های بالاتر اینترنت همراه؟

  • برخی از مزایای نسل‌ های بالاتر اینترنت همراه پرسرعت عبارتند از:
  • کاهش زمان در نقل و انتقال دیتا
  • امکان تبادل حجم وسیعی از اطلاعات از جمله ارسال ویدئو کلیپ و موسیقی، دسترسی به برنامه‌های کاربردی متنوع، بازی‌های آنلاینو غیره با چندین برابر سرعت و کیفیت نسبت به نسل‌های گذشته
  • کیفیت متمایز در شنیدن و دیدن فایل‌های صوتی و تصویری

تنظیمات لازم برای استفاده از نسل سوم اینترنت

اینترنت پهن باند همراه ایرانسل
اینترنت پهن باند همراه ایرانسل

مشترکین ایرانسل می توانند در ابتدا با مراجعه به قسمت تنظیمات گوشی، بررسی کنید که تنظیمات مربوط (۳G/ WCDMA) در تلفن همراه شما فعال می باشد یا خیر. در صورت فعال نبودن می توانید به یکی از روش های زیر نسبت به فعال سازی آن اقدام نمایید:

بیشتر بدانید:   نخستین بار در ایران از IPv6 به صورت تجاری بهره‌ برداری شد

تنظیمات خودکار سرویس ۳G

برای دریافت تنظیمات به صورت خودکار، کد *۱۳۰*۳*۶# را شماره گیری نمایید تا ظرف چند لحظه، تنظیمات برای شما ارسال شود. همچنین می توانید با کلیک بر اینجا تنظیمات مورد نظر را دریافت نمایید.

لازم به ذکر است که تمام گوشی‌ هایی که تنظیمات GPRS بر روی انها انجام شده است، درصورت پشتیبانی از ۳G، قابلیت کارکرد در این شبکه را دارا بوده و نیازی به انجام مجدد تنظیمات نیست.

تنظیمات دستی سرویس ۳G

اکثر گوشی‌ های استاندارد موجود در بازار ایران بدون نیاز به انجام تنظیمات دستی قابلیت اتصال به شبکه اینترنت همراه ایرانسل (GPRS) را دارند. درصورتی که تلفن همراه شما به صورت خودکار به شبکه اینترنت متصل نشد، لازم است تنظیمات به صورت دستی انجام شود.

 

ValueItem
Irancell-GPRSConnection Name
mtnirancellAPN

 

نحوه وارد کردن تنظیمات دستی در گوشی‌ های دارای سیستم‌عامل‌ های مختلف:

سیستم عامل Android نسخه ۴ و به بالاتر

سیستم عامل Android نسخه‌های قدیمی

سیستم عامل Windows Phone 8

سیستم عامل Windows Phone

سیستم عامل iOS (Apple IPhone)

سیستم عامل Blackberry

سیستم عامل Java

سیستم عامل Symbian

لازم به ذکر است که با توجه به سرعت بسیار بالای اینترنت در بستر نسل های بالاتر اینترنت همراه، مشترکین ایرانسل می‌ توانند با خرید بسته‌ های افزایشی مقرون به صرفه، نسبت به مدیریت هزینه‌ های خود اقدام کنند.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.