دیروز مجله نیویورک تایمز درباره بیوگرافی یکی از مشهورترین هکرهای جهان تحت تعقیب نوشت. یووجنای بوگاچو اهل روسیه است و ۳۳ سال سن دارد وی از سوی اف بی آی و پلیس بین الملل تحت تعقیب است.

بوگاچو به دلیل هک کردن سیستم‌ های کمپانی‌ های مختلف در ستراسر جهان و بدست آوردن میلیون‌ ها دلار از این کمپانی‌ ها تحت تعقیب است. بدافزار ویروسی GameOver Zeus که در سال ۲۰۱۴ میلادی شناسایی و از بین برده شده، توانست وی را غرق در پول کند.

مشهورترین هکر تحت تعقیب جهان را بشناسید
مشهورترین هکر تحت تعقیب جهان را بشناسید

بنا به گزارش تایمز بوگاچو جوان تنها به این بدافزار اکتفا نکرده و بنا به گزارش‌ های پلیس وی با سازمان اطلاعاتی جاسوسی روسیه همکاری می‌ کند. در اواخر سال ۲۰۱۶ دولت اوباما تصمیم به تحریم این فرد گرفت. دلیل دولت اوباما اثر خرابکاری هکرهای روسی در انتخابات پیش روی آمریکا بود. خوب سوال اساسی این است که وی الان کجاست و چه کار می‌ کند؟

مشهورترین هکر تحت تعقیب جهان را بشناسید

نیویورک تایمز دو عکس از وی در حساب کاربری توییتر خود قرار داد. در یکی از عکس‌ ها وی گربه بنگالی را در بغل دارد در حالیکه لباس پلنگی به تن دارد و در عکس دیگر وی کشتی تفریحی نشسته و بازوهای عضلانی خودش را نشان می‌ دهد. در حال حاضر وی دو ویلا در فرانسه دارد که در آن‌ها خودروهای متعددی پارک شده، بنابراین وی دیگر احتیاج به کرایه تاکسی در اروپا ندارد. به علاوه وی کشتی تفریحی خودش را دارد و با اسم واقعی خودش به مسافرت می‌رود.

در حال حاضر هیچ توافق‌ نامه یا همکاری بین دولت آمریکا و روسیه برای تبادل تبهکاران وجود ندارد و به نظر می‌رسد دولت روسیه راغب به تحویل این فرد تحت تعقیب نیست پس بوگاچو با خیال راحت می‌تواند در این کشور زندگی کند و با سازمان اطلاعاتی روسیه همکاری داشته باشد. در حال حاضر ۳ میلیون دلار پاداش برای دستگیری آقای بوگاچو در نظر گرفته شده است! به نظر با اوضاع مالی جهان این مقدار پاداش کمی ناچیز باشد. نظر شما در این باره چیست؟

بیشتر بدانید:   اپلیکیشن‌های فیس‌بوکی برای دسترسی به اطلاعات کاربران!

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید