تمامی کاربران آیفون به اتفاق از ویژگی ها و برنامه های آن می گویند که اکثرا انکریپت شده یا تنها محدود به آیفون است! مثلا iMessage ! حالا این مشکل وقتی جدی تر می شود، که می خواهند یک تصویر را به دوستان یا مخاطبین خاصشان بفرستند (!). گاهی اوقات این مشکل همیشه از اپراتور تلفن نیست، بلکه می تواند ناشی از انتخاب راه نادرست ارسال آن باشد… با برسام همراه باشید

چگونه مشکل نفرستادن تصویر در iMessage را حل کنیم؟

مشکل تصویر در iMessage

جامعه iOS در ارسال تصویر بین دو دستگاه از طریق یک برنامه پیام رسان، گاهی با مشکل مواجه می شود. یا کلا ارسال نمی شود و یا این که در میانه راه از حرکت باز می ایستد. اما باید برای حل آن راهی باشد.

برای ارسال تصویر از طریق iMessage کاربر باید این ویژگی را فعال کرده و دریافت کننده نیز از آن استفاده نماید. هنگام ارسال، دکمه Send آبی رنگ می شود، اگر تصویری ارسال نشد می تواند به خاطر؛

 1. مشکلات شبکه بر روی تلفن همراه

  اولین گام چک کردن اتصال Wi-Fi یا Data می باشد. برای تست پس از اطمینان از اتصال به شبکه، یک سایت ساده را در سافاری باز نموده و از دسترسی به اینترنت اطمینان حاصل کنید. سپس فعال بودن ارسال تصویر در iMessage را چک کنید.

 2. مشکلات سرور iMessage

  گاهی پیش می آید که سرور اپل، در حال برنامه ریزی و بهینه سازی iMessage می باشد، که در این صورت این اپ برای مدتی از دسترس خارج می شود، و راهی جز منتظر ماندن وجود نخواهد داشت.

 3. از روشن بودن MMS اطمینان حاصل کنید

  برای چک کردن وضعیت MMS، به Settings > Messages رفته و از روشن بودن پیام رسان MMS مطمئن شوید.

 4. شبکه دیتا

  یک شبکه دیتای ضعیف نیز می تواند علت بروز چنین مشکلی باشد. پس نقطه ای را انتخاب کنید که بیشترین سرعت و قدرت را داشته باشد.

  مشکل تصویر در iMessage

 5.  پاک کردن پروفایل

  ساخت یک پروفایل یک مداخله دستی است، پس این گزینه لزوما قابل قبول نیست. اما اگر چندین پروفایل ایجاد کرده اید، شاید بخواهید آن را حذف نمایید. برای انجام این، به Settings>General>Profile رفته و پروفایل موردنظر را حذف نمایید. اگر در General هیچ پروفایلی مشاهده نمی کنید، پس هیچ پروفایلی هم ایجاد نکرده اید.

 6. ریست کردن شبکه

  یکی از راه های آسان و سریعی که می توانید مشکلات نتورک را حل کنید، ریست کردن یا بازنشانی شبکه (داخل موبایل) می باشد. بدین منظور به Settings>General>Reset Network Settings بروید. اکنون صبر کنید تا iPhone ری استارت شود و سپس به ارسال تصویر بپردازید.

  با این روش ها مطمئنا خواهید توانست مجددا از iMessage استفاده کرده و تصویرهایتان را ارسال کنید. البته این روش خیلی فراگیر نیست و همه از واتساپ و تلگرام استفاده می کنند اما خب بالاخره بودن یک دانش بهتر از نبودنش است! امیدواریم از مطالعه این نوشته لذت برده باشید

  بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

منبع: TechnoBezz

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید