يکي از مهم‌ترين گنجينه‌هاي فرهنگي ايران و جهان اسلام کتابخانه سازمان كتابخانه‌ها، موزه‌ها و مركز اسناد آستان قدس رضوي است.

به گزارش دنیای اقتصاد، اين مرکز داراي يک کتابخانه مرکزي در جوار بارگاه امام رضا (ع)، 34 کتابخانه وابسته در اقصي نقاط کشور و يک کتابخانه در کشور هند است، اما شاید برای همه ما این امکان وجود نداشته باشد که به تمامی این اماکن سر زده و اسناد تاریخی را از نزدیک ببینیم، اما فضای مجازی این امکان را برای هر یک از کاربران فراهم کرده تا از طریق سایت آستان قدس رضوی به آدرس www.aqlibrary.org به مشاهده این گنجینه‌های ملی بپردازند.

از طريق اين پايگاه هر يک از مراکز فوق معرفي و کليه اطلاعات آماري آنها از قبيل گنجايش، تعداد نسخ چاپي، تعداد نسخ خطي، تعداد نشريات، اعضا و … ارائه شده است. مرکز اسناد و مطبوعات اين کتابخانه يکي از کامل‌ترين قسمت‌هاي آن است که با موجودي بيش از شش ميليون برگ سند نفيس تاريخي و اشتراک بيش از شش هزار و هفتصد عنوان نشريه (شامل بيش از هشتصد هزار نسخه مجله و روزنامه) فارسي و غيرفارسي آماده ارائه خدمات به علاقه‌مندان است.

همچنين آماري از مجموعه منابع موجود در اين کتابخانه اعم از کتب چاپي، خطي، نشريات، اسناد مکتوب، منابع الکترونيکي، ابزارهاي ديداري و شنيداري و … قابل‌ملاحظه است. همچنین کاربران از طريق بخش کتابخانه ديجيتالي مي‌توانند به جست‌وجوي شمار زيادي از منابع کتابخانه بپردازند.

بیشتر بدانید:   نخستین پردازنده موبایلی چهارهسته‌ای رسما معرفی شد

1 دیدگاه

  1. man yek tarhe bazi khub daram dar morede falsafe va erfan eslami ke bonyad mely bazi haye rayane i ham taiid karde
    yek spanser khub mikham.
    meghdari az bazi ham ba budje daneshgah esfehan sakhte shode

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.