www.videogames.ir یک سایت بسیار خوب و جامع در زمینه بازی‌های کامپیوتری است که می‌تواند محل سرگرم‌کننده‌ای برای دوستداران بازی‌های کامپیوتری باشد.

به گزارش دنیای اقتصاد، در این سایت شما می‌توانید به اطلاعاتی در خصوص انواع بازی‌های کامپیوتری اخبار بازی‌ها، نقد و بررسی بازی‌ها، پیشنمای بازی‌ها، کدتقلب بازی‌ها، ترینر بازی‌ها، تریلر بازی، دموی بازی‌ها، تصاویر بازی‌ها، پچ بازی‌ها، سیو بازی‌ها، راهنمای بازی‌ها، مشکلات بازی‌ها و شبیه‌ساز‌ها دسترسی داشته باشید.

بخش مقالات این سایت یکی از بخش‌های خواندنی این سایت است، در این قسمت مقالاتی همچون ده بازی برتر کنسول Wii، داستان بازی سری بازی‌های HALF LIFE، تاثیرپذیری متقابل فیلم‌ها و بازی‌ها، راهنمای کامل مراحل،Crysis Warhead و… دیده می‌شود. در یکی از مقالات این سایت با عنوان نگاهی به بازی‌سازی در ایران آمده است:

«در ایران، صنعت بازی‌سازی هنوز یك صنعت نوپا محسوب می‌شود. هم‌اكنون طبق اعلام بنیاد بازی‌های كامپیوتری، تعداد تولیدكنندگان داخلی بازی‌های كامپیوتری به 30 شركت می‌رسد و این در حالی است كه تعداد بازی‌های كامپیوتری تولید شده توسط آنها از مرز 50 اثر گذشته است. شاید یكی از علل این مساله همان نبود یك سازمان مسوول مشخص و چند متولی بودن این حیطه است.

در حال حاضر، سازمان‌های متعددی چون: شورای عالی اطلاع‌رسانی، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، شورای انقلاب فرهنگی، وزارت ارشاد، سازمان تربیت بدنی و مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال ادعای تولیت این امر را دارند و در این هنگامه، صنعت بازی ایران چون طفلی نوپا به دنبال پدر واقعی خود می‌گردد. مشكل دیگر درجه‌بندی بازی‌ها است. در حال حاضر، با وجود این همه متولی، هنوز اقدامی جدی برای درجه‌بندی سنی و محتوایی بازی‌های تولید داخل و شناسنامه‌دار كردن آنها انجام نگرفته است. براساس آمارهای به دست‌ آمده هر ماه بیش از 200 بازی رایانه‌ای جدید در بازار فرهنگی كشور عرضه می‌شود كه متاسفانه هیچ كدام طبقه‌بندی نمی‌شود و نظارتی هم روی آن نمی‌شود و….»

بیشتر بدانید:   مدارس ایران به شبکه اینترنت جهانی نیاری ندارند!

برای استفاده بهتر از این سایت پیشنهاد می‌کنیم در آن عضو شوید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.