زمین لرزه از مخاطرات طبیعی به حساب می آید که در ایران خود ما هم بخاطر طبیعت متغیری که دارد بیش از حد معمول اتفاق می افتد. رشته کوه ها، جلگه ها، دشت ها به همراه دریاچه ها و کویر های ایران بستری از گسل ها و اتصالات قطعات زمین را در خود تشکیل می دهد. این ها عمده دلایلی است که ایران را به کشوری زلزله خیز تبدیل کرده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از IT View، سایت های مختلفی وجود دارند  که می توان اطلاعات بیشتری از زمین لرزه های رخ داده را کسب نمود. در ادامه با چند وب سایت آشنا می شویم.

خبرگزاری های مختلف ( تلویزیونی مثلا:شبکه خبر و پایگاه های اینترنتی و …) در بهترین حالت حداقل دقیقه های متمادی بعد از وقوع حادثه اطلاعاتی از زلزله در اختیارمون قرار میدن اما پایگاه آمریکایی USGS به سرعت خبر وقوع آخرین زمین لرزه های بالای ۳ ریشتر را در تمام نقاط کره زمین مخابره می کند و علاوه بر آن اطلاعات کلی از زلزله ای که اتفاق افتاده و محل دقیق آن با مشاهده نقشه های مختلف برای هر کاربری محیا است.

البته برای گرفتن اخبار از نوع زلزله مرکز ژئوفیزیک ایران هم پایگاهی  دارد، (مرکز لرزه نگاری کشوری) ولی با سرعت به روز رسانی وب سایت های خارجی در این زمینه قابل مقایسه نیست.

پیشنهاد می شود اگر از وب سایت USGS (مرکز زمین شناسی آمریکا) و مرکز لرزه نگاری کشوری دیدن کردید حتما از قسمت های مختلف آن ها هم استفاده کنید. البته اختلافات جزئی در اطلاعاتی که در اختیار می گذارند وجود دارد.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید