شرکت گوگل با معرفی سیستم عامل کروم مبتنی بر پردازش ابری در سال ۲۰۰۹ قول داد این سیستم عامل را در سال ۲۰۱۰ وارد بازار کند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ReadWriteWeb، ماه آینده گوگل اولین نت بوک دارای Chrome OS را وارد بازار خواهد کرد. اگر تا بحال با این نوع سیستم عامل ها آشنا نشده اید و عجله به استفاده از آنها دارید ۵ نوع سیستم عامل مبتنی بر پردازش ابری را به شما معرفی می کنیم.

Jolicloud

این سیستم عامل یکی از معروفترین و قدیمی ترین سیستم عامل های مبتنی بر پردازش ابری است که اتفاقا بسیار شبیه به سیستم عامل روم است. یکی از نشانه های آن استفاده از مرورگر کروم در این سیستم عامل می باشد.

تاکنون ۷۰۰ نرم افزار برای این سیستم عامل تولید شده است که ۱۰۰ نمونه آن در سال جاری معرفی شده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از این سیستم عامل می توانید به اینجا سر بزنید.

jolicloud-launcher

Peppermint

این سیستم عامل مبتنی بر سیستم عامل لینوکس اوبونتو است و مرورگر مورد استفاده در آن موزیلا می باشد.

هدف اصلی ارائه این سیستم عامل استفاده از پردازش های ابری آسان و راحت با استفاده از قدرت لینوکس می باشد.  جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سیستم عامل می توانید به اینجا بروید.

peppermint

gOS Cloud

سیستم عامل قدیمی مبتنی بر پردازش ابری با قدرت لینوکس. این سیستم عامل در سال ۲۰۰۸ خود را معرفی کرد. برای کسب اطلاعاات بیشتر به اینجا سر بزنید.

gOS_cloud

EasyPeasy

نام اولیه این سیستم عامل Ubuntu Eee بود که پس از مدتی نام خود را به EasyPeasy تغییر داد. همانطور که از نام اولیه این سیستم عامل ابری جالب بر می آید، برای کامپیوترهای Asus Eee طراحی شده بودند. هم اکنون این سیستم عامل سخت افزارهای متنوعی را پشتیبانی می کند. هدف اصلی نگاه این سیستم عامل کاهش مصرف توان، ارتباط بی سیم بدون وابستگی به سخت افزار و ارسال تصویر می باشد. برای افزایش کارایی این سیستم عامل از امکانات گنو لینوکس می توان استفاده کرد.

easypeasy

MeeGo

این سیستم عامل مبتنی بر لینوکس موبایل است که بر پایه فریم ورک QT طراحی شده است. MeeGo حاصل همکاری Nokia Maemo  و Intel’s Moblin است.

یکی از خصوصیات این سیستم عامل انعطاف پذیری خوب آن است. تاکنون ای سیستم عامل ابری را برای handset, tablet و ماشین ها تغییر داده و استفاده کرده اند. متاسفانه نمی توان از نرم افزارهای استاندارد لینوکس در MeeGo استفاده کرد.

برای مطالعه بیشتر به این مقاله سر بزنید.

meego

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید