اگر یکی از کاربران ویندوز ۸ باشید قطعا نیاز دارید که با ویندوز خود و استفاده از برنامه های آن صفحاتی را پرینت کنید. امروز از طرف پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام، تصمیم داریم نحوه نصب پرینتر بر روی وینذوز ۸ را به طور ساده اموزش دهیم.پس با ما همراه باشید.

برای شروع ابتدا کنترل پنل ویندوز ۸ خود را باز کنید:

با استفاده از ویوی موجود می توانید حالت نمایش آیکون ها را تغییر داده و به صورت واضح تر به دنبال آیکون نصب پرینتر باشید:

با باز شدن این پنجره تعدادی از وسایل صوتی و سخت افزاری برای شما قابل مشاهده است برای نصب پرینتر بر روی عبارت Add a printer بر بالای پنجره کلیک کنید تا وارد صفحه زیر شوید:

به محض کلیک پنجره زیر باز می شود که به طور اتوماتیک به دنبال پرینتر متصل به سیستم می گردد تا نصب را آغاز کند. به محض دریافت اطلاعات و یافتن پرینتر ، اسم پرینترها را لیست کرده و نمایش می دهد :

با انتخاب نام پرینتر وارد مرحله بعد می شوید و نحوه نصب را از شما می پرسد و به ادامه نصب ادامه می پردازد:

و در ادامه :

پس از وارد کردن نام دلخواه برای پرینتر خود وارد مرحله زیر می شوید:

در نهایت با نصب پرینتر اعلانی به شما می دهد که پرینتر نصب شده است و می توانید برای شروع و تست یک صفحه را به طور آزمایشی پرینت کنید:

9 دیدگاه ها

  1. سلام بر دوستان گلم
    من خودم حدود دو هفته بود که نمی تونستم چاپگرمو در ویندز ۸٫۱ نصب کنم اما بعد از مدتی تونستم راحلی رو پیدا کنم که حتما به درد ویندز ۸٫۱ ی ها می خوره که برای نصب چاپگر در مراحل پایانی به اینترنت وصل شده و چند MB دانلود خواهید کرد که به شرح زیر است:
    مراحل به این شکل هست : ۱- اول چاپگرو به کامپیوتر وصل کنید ۲- سپس چاپگرو روشن کنید. ۳- سپس در قسمت control panel به قسمت Devices and Printers رفته و در قسمت printers بر روی پرینتر راست کلیک کرده و در قسمت Hardware رفته و USB Printing Support را انتخاب کرده و در پایین گزینه Properties رو بزنید. ۴- پنجره ای باز می شود که در پایین گزینه Change settings وجود دارد که آن را بزنید. ۵- دوباره پنجره ای باز می شود که قسمت Driver رو زده ( دقت کنید که به اینترنت وصل باشید )و گزینه Update Driver رو بزنید تا درایور مورد نظر آپدیت شود.
    الان می توانید از چاپگر استفاده کنید. اگر زمانی دوباره چاپگر کارنکرد چاپگر را خذف و دوباره نصب کنید حتما کار خواهد کرد.

  2. با عرض سلام و خدا قوت
    من یه چاپگر اچ پی تازه خریدم و خودش سی دی راه انداز داره تا حالا چندبار نصبش کردم و فقط بار اول چاپ میکنه و اگه چاپگر رو خاموش کنم و باز روشنش کنم دیگه سیستم چاپ گر رو نمیشناسه. چندبارم حذفش کردم و نصبش کردم و روش شمارو هم چندبار امتحان کردم ولی باز این مشکل رو داره.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید