“دانيل پير ” كه پدر و پدربزرگش به صورت داوطلبانه در آزمايش‌هاي سازمان‌هاي فضايي براي سفر به كره ماه شركت كردند، قصد دارد يك گوشي هوشمند اندرويدي را به فضا بفرستد.

به گزارش فارس، وي معتقد است كه در حال حاضر دولت آمريكا با سرعت پايين برنامه‌هاي فضايي خود را دنبال مي‌كند و در اين ميان، بر اساس برنامه اعلام شده از سوي دولت “باراك اوباما ” براي ديدن شخصي كه قرار است به كره مريخ سفر كند بايد تا سال 2035 منتظر بماند.

اين جوان 25 ساله هم‌اكنون تصميم گرفته است تا نخستين گوشي هوشمند را كه مبتني بر سيستم‌عامل اندرويد ساخته شده است، به صورت نمادين به فضا بفرستد تا از اين طريق بر اهميت توسعه علوم فضايي و مقايسه آن با پيشرفت‌هاي صورت گرفته در دنياي تلفن‌همراه تاكيد كند.

به گفته وي، قرار است كه در آينده نزديك گوشي هوشمند Evo 4 كه در شركت تايواني اچ‌تي‌سي بر پايه سيستم‌عامل متن‌باز اندرويد گوگل ساخته شده است به فضا برود.

اين گوشي به يك بالن حاوي هليوم متصل مي‌شود و اگر همه چيز طبق پيش‌بيني‌هاي قبلي دنبال شود، مي‌تواند از مدار زمين خارج شود.

اين گوشي به گونه‌اي به بالن متصل شده است كه به صورت لحظه به‌لحظه اطلاعات موقعيتي خود را به زمين ارسال مي‌كند و مي‌تواند عكس و فيلم هم تهيه كند.

بیشتر بدانید:   Aquos Phone SHL22؛ گوشي هوشمند شارپ با دوربين 13 مگاپيكسلي

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.