نسخه جديد نرم‌افزار «نظارت والدين بر مصرف اينترنت» با اعمال برخي تغييرات در نصب و اجرا، به ‌صورت نسخه رايگان در وبگاه دبيرخانه شوراي عالي اطلاع‌رساني با آدرس www.scict.ir قابل دريافت است.

به‌ گزارش واحد ارتباطات شوراي عالي اطلاع‌رساني، در نسخه جديد اين نرم‌افزار كه در ابتدا با نام «فيلترينگ خانگي» شهرت يافت، سرعت اجرا افزايش پيدا كرده كه به‌ تبع حافظه مصرفي به‌ منظور اجرا در رايانه‌هاي ضعيف‌تر كاهش يافته است.

واسط كاربري كامل نرم‌افزار و نصب آن بدون نياز به اعمال تغييرات در سيستم‌عامل نرم‌افزار انجام مي‌شود، همچنين در نسخه جديد، نرم‌افزار سازگاري بيشتري با ويروس‌ياب‌ها پيدا كرده است.

از ديگر تغييرات اعمال شده نيز مي‌توان به محافظت از غيرفعال كردن، از نصب درآوردن و تغيير تنظيمات نرم‌افزار به ‌صورت غيرمجاز توسط كودكان اشاره كرد. از سويي ديگر پايگاه‌هاي موجود در اين نرم‌افزار كه در حوزه‌هاي مختلف دسته‌بندي شده است، در نسخه جديد به ‌روز شده و اشكالات كوچك زبان فارسي اين نرم‌افزار نيز همچون فونت آن رفع شده است.

دبيرخانه شوراي عالي اطلاع‌رساني با هدف رهنمود خانواده‌ها و ‌فرهنگ‌سازي استفاده از اينترنت، اين نرم‌افزار را با همكاري بخش خصوصي تهيه كرده و در اختيار عموم گذاشته است. گفتني است تاكنون 220 هزار دانلود از نسخه اول اين نرم‌افزار توسط كاربران انجام شده است. اجزاي اين برنامه از ديد والدين، تعريف فرزندان، امكان انتخاب محدوده سني براي فرزندان، كنترل تصاوير با استفاده از روش‌هاي مبتني بر هوش مصنوعي، امكان تعيين زمان استفاده، امكان تغيير پيغام‌ها توسط والدين، ارائه گزارش، امكان اعمال تنظيمات دلخواه و تغيير رمز عبور اصلي است.

بیشتر بدانید:   ۵۰ درصد ایرانی‌ها سالی یکبار هم به اینترنت وصل نمی‌شوند

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.