اپل برای اطلاع رسانی به کاربران سیستم عامل قدیم خود از اینکه کدام نرم افزارها دیگر بر روی نسخه جدید سیستم عامل iOS 11 کار نخواهند کرد، منویی را نمایش می دهد.

اپل از نرم افزارهای ۳۲ بیتی بر روی سیستم عامل جدید خود دیگر پیشتیبانی نخواهد کرد. به همین منظور منو ای را به کاربران نمایش خواهد داد که در آن لیست نرم افزارهایی که دیگر کار نخواهند کرد را نمایش می دهد.

نرم افزارهای 32 بیتی iPhone در iOS 11 غیر فعال می شوند
نرم افزارهای ۳۲ بیتی iPhone در iOS 11 غیر فعال می شوند

به همین منظور در آخرین بروزرسانی iOS 10.3 نرم افزاری را روی آیفون شما نصب خواهد کرد که چنین اطلاعاتی را بصورت کامل در اختیار کاربر قرار می دهد.

با این تفاسیر اپل از نرم افزارهایی که از ۲۰۱۵ به بعد بروزرسانی نداشته اند، دیگر پشتیبانی نخواهد کرد. این اتفاق تا حداکثر ۶ ماه آینده برای همه آن نرم افزارها اتفاق خواهد افتاد زیرا از نسخه ۶۴ بیتی پشتیبانی نمی کنند.

نرم افزارهای ۳۲ بیتی iPhone در iOS 11 غیر فعال می شوند
نرم افزارهای ۳۲ بیتی iPhone در iOS 11 غیر فعال می شوند

این نرم افزار در بروزرسانی iOS 10.3 در مسیر Settings > General > About > Applications نصب می شود. در این نرم افزار لیست برخی نرم فزارها نمایش داده شده و اعلام می شود که این نرم افزارها موبایل شما را کند می کنند و در بروزرسانی آینده سیستم عامل دیگر کار نخواهند کرد.

به احتمال زیاد بروزرسانی آینده اپل اجباری است و بعد از مدتی حتما باید برای استفاده از موبایل به ناچار سیستم عامل را به iOS 11 بروزرسانی کنید. به همین دلیل اگر اصرار به استفاده از نرم افزارهایی دارید که نسخه جدیدی ارائه نکرده اند، باید به دنبال راه حل دیگری باشید.

بیشتر بدانید:   گوگل خدمات پیامک رایگان در عربستان عرضه کرد

شرکت تحقیقاتی Sensor Tower پیش بینی کرد که با این بروزرسانی حدود ۱۸۷ هزار نرم افزاری که از سال ۲۰۱۳ بروز نشده اند یا در سال ۲۰۱۵ به بعد هم همچنان روی نسخه ۳۲ بیتی اصرار داشتند، صورت کلی غیرقابل استفاده خواهند شد.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.