یک کارآفرین ایرانی اپلیکیشن موبایلی طراحی کرده که طی دو دقیقه تشخیص می دهد بیمار نیازمند خدمات درمانی اورژانسی است یا خیر.

ساخت نرم افزار تشخیص بیماری توسط یک ایرانیساخت نرم افزار تشخیص بیماری توسط یک ایرانی
ساخت نرم افزار تشخیص بیماری توسط یک ایرانی

به گزارش برسام و به نقل از مهر، دکتر علی پارسا بنیان گذار این اپلیکیشن در شرکت Babylon Health معتقد است چنین نرم افزار تشخیص بیماری به پزشکان کمک می کند تا روی درمان بیماری ها تمرکز کنند و دیگر نیازی نیست مدت زمان زیادی را به شناسایی آن و مطالعه علائم اختصاص دهند.

پارسا امیدوار است ایده اولیه «چت- بات» را در خطوط NHS۱۱۱(خطوط تلفنی برای درخواست کمک های اورژانسی در انگلیس و اسکاتلند) در انگلیس راه اندازی کند.

شیوه کار آن نیز بسیار ساده است؛ این اپلیکیشن علایم بیماری را از افراد سوال می کند و پس از پاسخ کاربر سوالات بیشتری از آنها می پرسد تا وضعیت بیمار را ارزیابی کند.

ساخت چنین نرم افزار تشخیص بیماری موبایلی به معنای آن است که فناوری به زودی از پزشکان پیشی می گیرد و در نتیجه فرایند درمان و بهبود با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

اپلیکیشن مذکور که هم اکنون در حال توسعه است توانسته در شناسایی اختلالات شکمی از پزشکان پیشی بگیرد. از سوی دیگر اپلیکیشن تحت آزمایش های بیشتری است تا بتواند اختلالات در بقیه قسمت های بدن را تشخیص دهد.

درهمین راستا پارسا می گوید: ما درباره بیش از ۳۰۰ میلیون موضوع، دانش و اطلاعات جمع آوری کردیم. مغز هیچ انسانی نمی تواند این کار را انجام دهد. این بیشترین میزان اطلاعات درباره خدمات درمانی کلینیکی است که در یک رایانه جمع شده است.

بیشتر بدانید:   خانه هوشمند موبایلی توسط فارغ التحصیلان دانشگاه شریف طراحی شد

در حال حاضر این اپلیکیشن طی دوره آزمایشی شش ماهه به بیش از ۱.۲ میلیون نفر در لندن، بارنت، کامدن، انفیلد، هارینگی و ایسلینگتون خدمات ارائه کرده است.

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.