اگر به یاد داشته باشید چند هفته قبل در مورد سرویس جدید Google Play که هر هفته یک بازی یا نرم افزار را رایگان می کند، خبری منتشر کردیم. چند روزی است که بدون اطلاع، این بخش از Google Play حذف شده است!

‘Free app of the week’ سرویس جدید گوگلی پلی بود که به کاربران اندرویدی هر هفته حداقل یک نرم افزار یا بازی پولی را رایگان در اختیار کاربر قرار می داد. برای اولین بار بازی Chameleon Run در این بخش معرفی شده بود، که می توانستید بدون پرداخت مبلغی، آنها نصب و بازی کنید.

نرم افزار رایگان هفته Google Play در سکوت خبری حذف شد!
نرم افزار رایگان هفته Google Play در سکوت خبری حذف شد!

این بخش در همین چند هفته به دلیل رایگان شدن برخی نرم افزارها و بازی های خوب، سرو صدای زیادی داشت. بیشترین استفاده کنندگان آن بخش آمریکایی این نرم افزار بود که به ظاهر طرفداران زیادی نیز پیدا کرده بود و کاربران برای پیدا کردن بازی های مورد علاقه، هر روز به آن سر می زدند.

دیروز متوجه شدیم که به ظاهر در آخرین بروز رسانی گوگل پلی، دیگر خبری از این بخش نیست. البته ممکن است این بخش برای کاربران دیگر کشورها هنوز فعال باشد، ولی فعلا کاربران آمریکایی از این بخش محروم هستند.

هنوز هیچ دلیلی برای این اتفاق منتشر نشده است ولی به نظر می رسد اشکالات همکاری Google با شرکت های تولید کننده نرم افزار و بازی های غیر رایگان با گوگل پلی، علت عدم موفقیت این بخش باشد. هرچند ممکن است این بخش با هزینه های گوگل رایگان بوده و ممکن است عدم موفقیت گوگل در جذب کاربران جدید از این طریق و افزایش هزینه های این شرکت به دلیل رایگان کردن آنها، علت عمده حذف زودهنگام آن باشد.

بیشتر بدانید:   رونمایی شرکت Razer از ماوس و کیبورد جدید مخصوص بازی

هرچند برخی امیدوار هستند که این بخش مجدد در Google Play فعال شود، باید منتظر ماند و دید آیا این موضوع یک اتفاق زودگذر بوده یا دیر شاهد این بخش جذاب در گوگل نخواهیم بود.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.