به بزرگترین تحقیق جهان در مورد رویاها بپیوندبد. اپلیکیشن Dream:On به شما اجازه می دهد قبل از خوابیدن رویایی که مایل هستید ببینید را انتخاب کنید، سپس حرکات شما را در طول شب بررسی می کند و با توجه به رویایی که انتخاب کردید صداهایی پخش می کند. می توانید این اپلیکیشن را از  اپ استور دریافت کنید.

با این نرم افزار خودتان رویاهایتان را انتخاب کنید!

نرم افزار

پروفسور ریچارد وایزمن می گوید:

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از پارسیش، ما روشی خلق کردیم که بتوانیم این تحقیق را روی تعداد بسیار زیادی از افراد آزمایش کنیم. هنوز در مورد دانش خواب اطلاعات ناچیزی در دست داریم و این نرم افزار ممکن است بتواند در مورد این مسئله اطلاعات جدیدی کسب کند و رویاها را ضبط و ثبت کند.

روی رویاهایتان تاثیر بگذارید

اپلیکیشن Dream:On بصورت رایگان و اختصاصی برای آیفون در دسترس است. از قابلیت های این اپلیکیشن:

پخش صدایی مربوط به فضایی که انتخاب می کنید: بیش از ۴۰ میلیون صدای مختلف در این اپلیکیشن جا داده شده است. از صدای یک باغ آرام گرفته تا یک سفینه ی فضایی.
دیدن رویاها بصورت آگاهانه: تمام صداها با یک نسخه ی Lucid همراه هستند. در این حالت زمانی که در حال دیدن رویا هستید نسبت به آن آگاهی کامل دارید و به همین ترتیب قادر هستید روی مسیر خواب تاثیرگذار باشید.
زیر نظر گرفتن شما زمانی که در خواب به سر می برید: این اپلیکیشن در تمام طول شب حرکات شما را زیر نظر می گیرد تا بتواند بهترین زمان برای پخش صداها را انتخاب کند.
تنظیم آلارم: در صورتیکه آلارم خود را با Dream:On تنظیم کنید،ما شما را ۳۰ دقیقه پیش از ساعتی که تنظیم کرده اید بیدار می کنیم و این کار را با توجه به اطلاعاتی که از شب قبل جمع آوری کردیم انجام می دهیم.
یادداشت رویاها: رویاهایتان را به محض اینکه بیدار شدید در بخش یادداشت اپلیکیشن وارد کنید. این یادداشت ها بصورت ناشناس به دست روانشناسان خواب می رسد و آن ها به دنبال الگوهایی در رویای شما می گردند.
رویاهایتان را به اشتراک بگذارید: پیش از آنکه خواب هایی که دیده اید را کاملا از یاد ببرید، آن ها را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. پس از ۵ دقیقه راه رفتن نیمی از رویای شما از خاطرتان می رود و پس از ۱۰ دقیقه دیگر هیچ بخشی از آن را به خاطر نمی آورید.
نتایج اولیه ی این تحقیق:

بیشتر بدانید:   همه شاگردان آقای جابز

پروفسور ریچارد وایزمن توضیح می دهد:

ما اپلیکیشن Dream:On را در فستیوال علمی ادینبورگ در سال ۲۰۱۲ منتشر کردیم. در طی دو سال گذشته نیم میلیون کاربر از سراسر جهان این اپلیکیشن را دانلود کردند و ما توانستیم به ۱۳ میلیون گزارش از رویاهای آن ها دست پیدا کنیم. اولین بخش اطلاعات را تجزیه و تحلیل کردیم و به نتایج بسیار جالبی رسیدیم.

نتایج ثابت کردند که رویاها از صداهایی که فرد انتخاب می کند تاثیر می پذیرند. اگر فردی یک صدا از طبیعت را انتخاب کند (به عنوان مثال یک باغ آرام) احتمالا رویاهایی را شاهد خواهد بود که شامل فضاهای سبز و گل است. و در مقابل زمانی که صدایی مربوط به ساحل را انتخاب می کنند (اقیانوس یا استخر) به احتمال زیادی رویایی را می بینند که در آن نور آفتاب به پوستشان تابیده می شود.

 نرم افزار

 نرم افزار

همچنین این اپلیکیشن درصد احساسات موثر در دیدن رویا را تنظیم می کند

صداهایی که مربوط به طبیعت هستند به دیدن رویاهای مثبت می انجامند و در مقابل صداهایی که مربوط به سطح شهر هستند منجر به دیدن رویاهای مسخره می شوند. خلاصه می تواند در شکل گیری و جهت گیری رویاها موثر باشد.

این یافته ها ممکن است به نتایج مهمی منجر شوند

آخرین رویایی که افراد در پایان شب می بینند، احوال آن ها در ساعات صبح را تعیین می کند. در نتیجه اگر بتوانیم آن رویا را مثبت تر کنیم می توانیم کاری کنیم که هزاران نفر روزشان را با لبخند آغاز کنند.

به علاوه محققان رویا از مدت ها پیش به این نتیجه رسیدند که کسانی که به افسردگی مبتلا هستند معمولا رویاهایی تکراری، طولانی و منفی می بینند. ممکن است رویاها به عنوان ابزاری در مبارزه با افسردگی به کار گرفته شوند. این تحقیق هنوز در مراحل اولیه به سر می برد ولی ما در مورد قدرت بالقوه ی رویاها بسیار هیجان زده هستیم.

بیشتر بدانید:   چرا دارندگان آی‌دیوایس‌ها بیش از دارندگان اندروید از دستگاه‌های‌شان استفاده می‌کنند؟

ماه کامل

بخش دیگری از بررسی ها نشان دهنده ی نتایج عجیبی هستند. چند سال پیش دانشمندان دانشگاه Basel به این نتیجه رسیدند که زمانی که ماه کامل است الگوی خواب افراد پیچیده تر می شود. در اپلیکیشن Dream:On با توجه به تاریخ، عجیب ترین رویاها زمانی دیده می شوند که ماه کامل است.

یافته های بیشتر در کتابی به نام Night School آورده شده است.

این کتاب دانش جدید و هیجان انگیز خواب و رویاها را کاوش می کند و به شما نشان می دهد که چطور از یک سوم از زندگیتان که در خواب می گذرانید به بهترین نحو استفاده کنید.

بر اساس تحقیقات علمی و با وجود تعداد بسیار زیادی از شرکت کننده ها در این تحقیق (Dream:On) این کتاب به شما می گوید که چطور می توانید خواب خوبی داشته باشید، معنی رویاهای شما را توضیح می دهد و به کابوس و خروپف های شبانه پایان می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر به این وبسایترجوع کنید.

gt_appstore

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید