شرکت سونی در ۳ ماه گذشته و از ۳ دسامبر ۲۰۱۶ تاکنون موفق به ثبت رکورد ۹٫۷ میلیون فروش PS4 شده است.

قبل تر نیز در برسام خبر رکورد فروش ۳۰ میلیونی PS4 را منتشر کرده بودیم. این اطلاعات برای سه ماهه قبل بود و نشان دهنده رشد فروش بسیار مطلوب این محصول می باشد.

بر اساس گزارش واحد آمار فروش شرکت سونی رقم فروش ۹٫۷ میلیون فروش بهبود قابل ملاحظه ای نسبت به همین زمان در سال گذشته دارد که رقم فروش ۸٫۴ میلیون فروش در آن ثبت شده است. قابل ذکر است که ارقام ثبت شده، تعداد فروش به فروشنده ها و عرضه کننده ها است.

نگاهی به آمار خیره کننده فروش PS4 تاکنون
نگاهی به آمار خیره کننده فروش PS4 تاکنون

قبل تر نیز گزارشی از این شرکت ارائه شد که رقم فروش PS4 را در ماه ژانویه و در مدت تعطیلات آخر سال را ۶٫۲ میلیون دستگاه نشان می دهد.

به گزارش این شرکت از ابتدای عرضه PS4 از سال ۲۰۱۳ تاکنون این شرکت توانسته است ۵۳٫۴ میلیون دستگاه را به فروش برساند. البته تعداد دستگاه های ارسال شده مقداری بیشتر از این عدد و در حدود ۵۷٫۱ میلیون را نشان می دهد.

مدیران این شرکت قبل تر ابراز امیداواری کرده بودند که آمار رقم نهایی فروش خود تا مارس ۲۰۱۷ را به عدد ۶۰ میلیون دستگاه برسانند. این اوصاف سونی می بایست در سه ماه آینده رکود فروش ۲٫۹ میلیون دستگاه را ثبت کند.

قابل ذکر است Play Station 3 کنسول بازی مدل قدیمی سونی در سال ۲۰۱۳ رقم فروش ۸۰ میلیون دستگاه را به ثبت رسانده است. این در حالی بود که ۷ سال از عرضه آن در بازار می گذشت. مقایسه کنید با تعداد ۶۰ میلیون دستگاه PS4 در مدت ۴ سال.

بیشتر بدانید:   Nintendo Switch رکورد دار سریعترین فروش تاریخ نینتندو

پیش بینی ها نشان می دهد تا قبل از بازنشسته شدن این کنسول، به احتمال زیاد رقم فروش PS4 به ۱۰۰ میلیون خواهد رسید. با توجه به اینکه PS4 در مقاطع زمانی مختلف مدل هایی مانند سری اسلیم و پرو را نیز وارد بازار کرده است. رسیدن به این رقم فروش با توجه به استقبال کاربران، دور از ذهن نخواهد بود.

بازار و استقبال مردم نسبت به کنسول های بازی به لطف پیشرفت تکنولوژی و افزایش امکانات و راحتی کاربران، روز به روز در حال افزایش است و تولید کننده هایی مانند سونی با کنسول بازی Play Station خود همواره در حال نوآوری هایی مانند شبکه یکپارچه PlayStartion Network و PlayStation VR هستند.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.