فروشنده امنيتي تراندميكرو درباره فعاليت هرزنامه‌يي جديدي كه از مسابقات آتي جام جهاني فيفا 2010 براي فريب كاربران استفاده مي‌كند، هشدار داد.

به گزارش ايسنا، اين پيام ناخواسته مورد بحث، حامل يك ضميمه فايل PDF است كه دربردارنده جزئياتي درباره مسابقات شرط‌بندي است كه ظاهرا فرد گيرنده در آن برنده شده است.

هم‌چنين از گيرنده پيام مي‌خواهد كه پيش از دريافت جايزه مورد ادعا، مشخصات شخصي خود را ارائه كرده و آن‌ها را به فرد تماس گيرنده يا ارسال‌كننده اي‌ميل ارسال كند.

به گفته كارشناسان امنيتي اين شركت، اين فايل PDF اسكريپت مخربي را اجرا مي‌كند كه موجب نصب و اجرا شدن ورمي به نام game.exe مي‌شود؛ اين ورم حاوي فايل روت كيتي است كه فعاليت‌هايش را پنهان كرده و از شناسايي شدن اجتناب مي‌كند.

برخي از نمونه‌هاي شناسايي شده از اين فعاليت هرزنامه‌يي بدون ضميمه بوده و ظاهرا از سوي يكي از معاونان فيفا به نام جئوف تامسون ارسال شده بودند، در حالي كه تحقيقات بيش‌تر نشان داد كه اين پيام‌ها به يك كلاهبرداري قديمي مربوطند.

كارشناسان هم‌چنين با اشاره به خلاق‌تر و پيشرفته‌تر شدن هرزنامه‌پراكنان و خلافكاران اينترنتي، از كاربران خواسته‌اند هوشياري بيش‌تري داشته باشند و سيستم‌هاي خود را براي جلوگيري از رخنه سارقان سايبري ايمن كنند.

تراندميكرو نخستين هرزنامه‌هاي جام جهاني با هدف كلاهبرداري را در سال 2009 كشف كرد كه همانند هرزنامه‌هاي كنوني مدعي بودند گيرنده در يك شرط‌بندي آنلاين برنده شده است.

گفتني است سي ان ان جام جهاني 2010 را نخستين جام در “عصر رسانه اجتماعي” خوانده كه به اين ترتيب بايد در انتظار ركورد تعامل جهاني در مورد اين رويداد بود.

1 دیدگاه

 1. با سلام.
  نوشتار صحیح نام شرکت Trend Micro ترندماکرو – یا نهایتآ ترندمیکرو می باشد . نه تراندمیکرو
  لطفآ بررسی و اصلاح فرمائید .
  این شرکت را در ایران و استرالیا با نام پی سی سیلین نیز می شناسند .
  برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت شرکت دورانتاش به نشانی http://www.NOvirus.ir یا http://www.Durantash.com عرضه کننده آنتی ویروسهای این شرکت در ایران مراجعه نمائید .
  با تشکر
  دیسنا – اولین خبرگزاری تخصصی امنیت اطلاعات ایران

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید