بسیاری از علاقه‎ مندان به فناوری واقعیت مجازی در انتظار هدست واقعیت مجازی اچ تی سی وایو ۲  (۲ Vive) شرکت HTC هستند. کاربران انتظار دارند این شرکت در نسل بعدی بهبودهایی مانند طراحی سبک‎ تر، راحتی بیشتر بر روی سر و کنترلرهایی با طراحی ارگونومیگ‎ تر را در نظر بگیرد.

HTC قصد عرضه هدست Vive 2 را ندارد هدست واقعیت مجازی اچ تی سی وایو 2

HTC از فناوری SteamVR Tracking شرکت Valve در محصول خود استفاده کرده است. اما Valve به تازگی این فناوری را به صورت گسترده در اختیار تولیدکنندگان بزرگ قرار داده است. اما هیچ شرکتی تاکنون خبر از تولید محصولی با این فناوری نداده است. به همین دلیل بسیاری از کاربران خشمگین هستند، زیرا اگر سایر شرکت‎ ها از چنین فناوری استفاده کننده دیگر نیاز به خرید کنترلرهای جداگانه نخواهد بود و قیمت نهایی هدست‎ های واقعیت مجازی کاهش خواهد یافت.

با نزدیک شدن به نمایشگاه CES گمان می ‎رفت HTC نسل جدید محصول خود را در این نمایشگاه معرفی کند. اما این شرکت اعلام کرده است که در آینده نزدیک شاهد هدست واقعیت مجازی اچ تی سی وایو ۲  (HTC Vive 2) نخواهیم بود. دیگر مهره اصلی هدست ‎های واقعیت مجازی یعنی Oculus نیز در نمایشگاه CES حضور نخواهد داشت اگرچه شرکت مادر آن یعنی فیسبوک در CES حاضر می ‎شود. به نظر می ‎رسد فیسبوک قصد دارد به تدریج برند Oculus را به جزئی از خود بدل کند.

منبع: Venturebeat

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید