مقام مسئول در سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از ابلاغ دستور توقف دریافت ۱۰ ریال از هر پیامک بابت هزینه عمومی به اپراتورها خبر داد.

 سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان دیروز از توقف اخذ ۱۰ ریال بابت ارسال هر پیامک برای منظور به حساب درآمد عمومی دولت به دلیل غیرقانونی بودن آن خبر داد.

اخذ ۱۰ ریال از هر پیامک غیرقانونی است
اخذ ۱۰ ریال از هر پیامک غیرقانونی است

مجلس در سال ۹۴ اخذ ۱۰ ریال بابت ارسال هر پیامک برای واریز به حساب درآمد عمومی دولت را تصویب کرد؛ دولت در سال ۹۵ بار دیگر این بند را پیشنهاد کرد که به تصویب نرسید اما مانند سال ۹۴ اجرا شد و امسال نیز این هزینه از مشترکان اخذ می‌شود.

علیرغم اعلام نظر سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، مرجع نظارت بر عملکرد اپراتورها در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این باره واکنشی نداشت.

درباره اعلام سازمان حمایت مبنی بر توقف اخذ ۱۰ ریال بابت ارسال هر پیامک برای واریز به حساب درآمد عمومی دولت، جهانگیر اسدی سخنگوی این سازمان گفت: این موضوع توسط یک مرجع نظارتی به رگولاتوری اعلام شد و رگولاتوری در بررسی موضوع متوجه صحت این موضوع شد که دستور توقف رویه به اپراتورهای تلفن همراه صادر شده است.

وی گفت: به دلیل اینکه این موضوع در جداول بودجه‌ای ابلاغی دولت به دستگاه‌های اجرایی وجود داشته تا قبل از احصا مغایرت از سوی نهاد نظارتی ابهامی برای رگولاتوری ایجاد نشده بود.

وی ادامه داد: براین اساس دریافت هایی سال ۹۵ و ادامه روند دریافت‌ها در سال ۹۶ صحیح نبوده است.

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.
بیشتر بدانید:   تنها تغيير مخابرات واگذاري‌ از دولت به سپاه بود

1 دیدگاه

  1. با توجه به اخبار پیرامون این مسئله، متاسفانه این قانون همچنان برقرار هست و تنها برای مدتی این قانون اعمال شد که پس از مدتی دوباره گفته شد که این یک تومان باید توسط مشترکین پرداخت شود.
    امیدواریم در برنامه بودجه سال آینده این قانون حذف شود. چون این مبلغ در ظاهر کم است ولی ۱/۸ هزینه هر پیامک می شود و با توجه به تعداد اس ام اس مبلغ هنگفتی می شود.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.