عده اي از كارشناسان امنيتي هشدار دادند مطالعه گسترده كلمات عبور مورد استفاده كاربران در وب سايت هاي مختلف نشان مي دهد كه افراد با استفاده از كلمات عبور ساده امنيت خود را به طور جدي به خطر مي اندازند.

به گزارش فارس، بررسي هاي انجام شده توسط پژوهشگران دانشگاه كمبريج در لندن حاكيست كه حتي اگر يك وب سايت از قابليت هاي امنيتي خوبي برخوردار باشد، يك كاربر با استفاده از كلمات عبور ساده مثل 123456 يا نام خودش مي تواند به سادگي اطلاعات شخصي و محرمانه خود را در دسترس هكرها و ويروس نويسان قرار دهد.

يكي ديگر از مشكلاتي كه در اين گزارش به ان اشاره شده استفاده از يك كلمه عبور در چندين وب سايت از سوي كاربران به طور مشترك است كه اين مساله هم موجب مخاطرات امنيتي جدي براي كاربران مي شود. در چنين مواردي هكرها با به دست آوردن يك كلمه عبور كاربر در سايت‌هايي با امنيت پايين مي توانند همه اطلاعات خصوصي وي را به دست آورند.

بر مبناي همين تحقيق در 78 درصد از سايت هاي مورد بررسي هيچ توصيه يا اطلاعاتي در مورد نحوه انتخاب كلمه عبور مناسب وجود ندارد و تعداد بسيار اندكي كاربران را در اين زمينه راهنمايي مي كنند.

84 درصد از اين سايت ها نيز به هر كاربري اجازه مي دهند تا كلمه عبور مربوط به هر كاربر را بارها و بارها به طور حدسي وارد كند و اين مساله نيز كار هكرها را ساده تر مي كند.

بیشتر بدانید:   استاندارد گرافیکی وب WebGL، بستری برای بدافزارها و ويروس هاي مخرب

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.