از سه سال پیش طراحان ایرانی در کمپینی با رویکرد حمایت از جامعه طراحان ایرانی راه‌اندازی کرده‌اند که تحت عنوان کمپین من طراحم شروع به کار کرد. این کمپین با داشتن بیش از ۷۳۰۰ امضا تا امروز توانسته اقدامات بسیار مثبتی انجام دهد.

در ابتدا این کمپین در رویدادی طراحان را در فرهنگسرای اندیشه تهران دور هم جمع کرد تا مشکلات و مسائل طراحان مورد بررسی بیشتری قرار بگیرد. در سال گذشته طراحان در برج میلاد تهران گرد هم آمدند و با تلاش‌های مرکز طراحی اسپیرال و جناب آقای نعناکار الگوی قراردادهای طراحی برای کم کردن مشکلات طراحان در برخورد با کارفرما ایجاد شد که یک قدم کاملا رو به جلو و مثبت برای این کمپین به حساب می‌آمد.

امسال در سالن همایشهای صدا و سیما

امسال هم طراحان برای بررسی مشکلات و بررسی اقدامات کمپین و همچنین برقراری ارتباط با همکاران خود در بخش‌های مختلف طراحی دور هم در سالن همایش‌های صدا و سیما جمع میشوند. در همایش و گردهمایی سوم طراحان پیشکسوتان و طراحان مختلف در حوزه‌های مختلف طراحی حضور دارند تا با سخنرانی از خود و رشته خود بگویند. قباد شیوا (پیشکسوت طراحی گرافیک ایران)، ایرج کلانتری (پیشکسوت معماری ایران) و مریم مهدوی (پیشکسوت طراحی لباس ایران) قرار است در پنل پیشکسوتان همایش من طراحم سخنرانی کنند و کارشناس این پنل هم حامد بیدی موسس کمپین من طراحم خواهد بود همچنین فرزاد ادیبی (طراح گرافیک)، شهرزاد اسفرجانی (مشاور خلاق ارتباطات و تبلیغات)، هومن بالازاده (معمار و طراح داخلی)، بهرام عظیمی (کارگردان انیمیشن و تصویرگر) و ایمان مقصودی (طراح صنعتی) سخنرانان این همایش هستند که در بخش‌های مختلف از گرایش طراحی خود گفته و صحبت خواهند کرد همچنین محمد جعفر نعناکار (حقوقدان و مدرس دانشگاه) که به همکاری او الگوی قرار داد طراحان تنظیم شده است در قسمتی جداگانه از موارد حقوقی و اقدامات کمپین در این خصوص صحبت خواهد کرد.

بیشتر بدانید:   همایش من طراحم در برج میلاد تهران برگزار شد

این همایش در سالن همایش‌های صدا و سیما از ساعت ۱۶ تا ۲۲ روز چهارشنبه ۹ اسفند برگزار می‌شود.

لینک ثبت نام

 

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.