همایش پرداخت الکترونیک توسط گروه علمی تحلیلی طیف و با همکاری بانک مرکزی ایران روز ۲۳ تیر ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان صدا و سیما برگزار خواهد شد.

به گزارش ايلنا، محمدحسین طاهری دبیر علمی این همایش ضمن بیان این مطلب افزود: تبیین وضعیت موجود ارایه سرویس‌های پرداخت الکترونیک در کشور، افزایش تعامل بدنه بانکی کشور با فعالان و ارایه‌دهندگان خدمات مخابراتی، زیرساخت‌های نوین تکنولوژیکی، امنیت در پرداخت الکترونیک، هم‌افزایی و همگرایی در تصمیمات و برنامه‌ریزی‌های کلان در توسعه خدمات پرداخت الکترونیک بین تمامی فعالان و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در پرداخت الکترونیک الکترونیک از مهمترین موضوعات مطرح در این همایش است.

به گفته وی، بانک مرکزی می‌تواند به عنوان تنظیم کننده نظام پولی و اعتباری کشور راه‌کارهای عملی و موثری را جهت گسترش استفاده از خدمات بانک‌داری الکترونیکی در پیش گیرد که این امر تنها با مساعدت دیگر سازمان‌های درگیر مانند دیگر موسسات مالی و اعتباری کشور و ارائه‌دهندگان خدمات مخابراتی صورت خواهد گرفت.

دبیر همایش پرداخت الکترونیک افزود: در این همایش یک روزه، با حضور سیاست‌گذاران و فعالان این عرصه وضعیت فعلی و روندهای گسترش پرداخت الکترونیک مورد بررسی و آسیب‌شناسی قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: شناخت چالش‌ها و موانع از یک سو و بررسی تجربیات جهانی از سوی دیگر به برنامه‌ریزان کمک خواهد کرد تا با دید واقع‌گرایانه، به برنامه‌ریزی برای گسترش پرداخت الکترونیک در کشور بپردازند.

وی در پایان افزود: حضور مدیران و کارشناسان ارشد حوزه بانکی و مخابراتی کشور در این همایش، می‌تواند بستر مناسبی را برای افزایش سطح تعاملات و همکاری‌‌ها ایجاد كند تا در آینده شاهد توسعه جزیره‌ای پرداخت الکترونیک در کشور نباشیم.

بیشتر بدانید:   دفتر ثبت ازدواج اماراتی ها اینترنتی شد!!

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.