همایش پرداخت الکترونیک توسط گروه علمی تحلیلی طیف و با همکاری بانک مرکزی ایران روز ۲۳ تیر ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان صدا و سیما برگزار خواهد شد.

به گزارش ايلنا، محمدحسین طاهری دبیر علمی این همایش ضمن بیان این مطلب افزود: تبیین وضعیت موجود ارایه سرویس‌های پرداخت الکترونیک در کشور، افزایش تعامل بدنه بانکی کشور با فعالان و ارایه‌دهندگان خدمات مخابراتی، زیرساخت‌های نوین تکنولوژیکی، امنیت در پرداخت الکترونیک، هم‌افزایی و همگرایی در تصمیمات و برنامه‌ریزی‌های کلان در توسعه خدمات پرداخت الکترونیک بین تمامی فعالان و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در پرداخت الکترونیک الکترونیک از مهمترین موضوعات مطرح در این همایش است.

به گفته وی، بانک مرکزی می‌تواند به عنوان تنظیم کننده نظام پولی و اعتباری کشور راه‌کارهای عملی و موثری را جهت گسترش استفاده از خدمات بانک‌داری الکترونیکی در پیش گیرد که این امر تنها با مساعدت دیگر سازمان‌های درگیر مانند دیگر موسسات مالی و اعتباری کشور و ارائه‌دهندگان خدمات مخابراتی صورت خواهد گرفت.

دبیر همایش پرداخت الکترونیک افزود: در این همایش یک روزه، با حضور سیاست‌گذاران و فعالان این عرصه وضعیت فعلی و روندهای گسترش پرداخت الکترونیک مورد بررسی و آسیب‌شناسی قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: شناخت چالش‌ها و موانع از یک سو و بررسی تجربیات جهانی از سوی دیگر به برنامه‌ریزان کمک خواهد کرد تا با دید واقع‌گرایانه، به برنامه‌ریزی برای گسترش پرداخت الکترونیک در کشور بپردازند.

وی در پایان افزود: حضور مدیران و کارشناسان ارشد حوزه بانکی و مخابراتی کشور در این همایش، می‌تواند بستر مناسبی را برای افزایش سطح تعاملات و همکاری‌‌ها ایجاد كند تا در آینده شاهد توسعه جزیره‌ای پرداخت الکترونیک در کشور نباشیم.

بیشتر بدانید:   HTTPS مشکلات جدی و امنیت SSL در وب

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید