یکی از انواع خدمات الکترونیکی که امروزه، بانک‌ها به مشتریان خود ارائه می‌دهند، «بانکداری همراه» یا «موبایل بانکینگ» است.

به گزارش مجله خوارزمی، این فناوری، به صاحبان حساب‌های بانکی، این امکان را می‌دهد تا توسط گوشی تلفن همراه خود به حساب بانکی خود دسترسی پیدا کنند و برخی از تراکنش‌های مالی خود را از این طریق به انجام برسانند. بعضی از این تراکنش‌ها به شرح زیر می‌باشند:

  • اطلاع از مانده حساب
  • اطلاع از چند تراکنش آخر حساب
  • انتقال وجه بین حساب‌ها
  • پرداخت قبوض آب، برق، گاز، تلفن
  • خرید شارژ سیم‌کارت همراه اول و ایرانسل

با اینکه اکثر بانک‌های ایرانی این سرویس را ارائه می‌دهند و با وجود اینکه سرویس‌های ارائه شده، حالت عمومی دارند و اکثر خانوارها به آن‌ها نیازمندند، اما متاسفانه به نظر می‌رسد که اکثر مردم با این سرویس‌ها آشنایی ندارند و یا از آن به طور معمول استفاده نمی‌کنند. توصیه می‌کنم، در صورتی که از همراه بانک استفاده نمی‌کنید، پس از خواندن این خطوط، چند دقیقه از وقت‌تان را جهت نصب و فعال‌سازی نرم افزار همراه بانک صرف نمائید. مطمئن هستم که از این کار هرگز پشیمان نخواهید شد!

برای یافتن نرم افزار موبایل بانکینگ، بانک مورد نظر خود را از لیست زیر انتخاب کنید و روی لینک آن کلیک نمائید تا به صفحه بانکداری همراه آن راهنمائی شوید. در این صفحه، علاوه بر نرم افزار مربوطه، راهنمای گام به گام استفاده از نرم افزار را نیز خواهید یافت:

1 دیدگاه

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.