استارت آپ Slide با تامین سرمایه خود از طریق Kickstarter قصد دارد دستگاهی برای کنار کشیدن خودکار پرده‎ ها در هنگام صبح عرضه کند. این محصول می ‎تواند گامی در جهت هوشمندسازی خانه‎ ها به شمار برود که با قیمت مناسبی در سال آینده میلادی عرضه خواهد شد.

اپلیکیشنی که با کنار زدن پرده ها کاربران را از خواب بیدار می کند هوشمندسازی خانه‎

دستگاه Slide با قرارگیری در کنار پرده‎ های عمودی و به کمک اپلیکیشن نصب شده بر روی گوشی ‎های هوشمند قادر به کنار زدن پرده‎ ها خواهد بود. این عمل می ‎تواند با تغییر زمان بندی یا کنترل چندین پرده شخصی سازی شود. حتی کاربران می‎ توانند میزان نور ورودی به اتاق را با تغییر موقعیت پرده‎ ها کنترل کنند و در صورت تمایل آن‎ ها را به صورت نیمه‎ باز قرار دهند.

به گفته موسسان این استارت آپ، می ‎توان با قرار دادن ۲۰ عدد دستگاه در یک خانه اقدام به کنترل تمامی پرده‎ های آن کرد. علاوه بر اپلیکیشن مخصوص کاربران می ‎توانند از IFTTT هم برای کنترل این گجت در هوشمندسازی خانه‎ استفاده کنند. هم‎ چنین پشتیبانی از دستیارهای صوتی مانند Amazon Echo و Google Home نیز امکان پذیر خواهد بود.

با متصل کردن اپلیکیشن Slide به ساعت گوشی، می‎ توان در هنگام آلارم پرده‎ های خانه را کنار زد. هنگامی که همه ساکنان خانه را ترک کردند، این اپ می ‎تواند با بستن پرده‎ ها اقدام به ذخیره گرما و انرژی کند. این قابلیت از طریق مکان یابی کاربران امکان پذیر خواهد بود. این کمپین در ۲۲ روز توانسته است سرمایه ۱۱۷ هزار دلاری را جمع آوری کند.

منبع: Digitaltrends

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.
بیشتر بدانید:   مسواک هوشمندی که به موبایل وصل می شود

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید