يك كارشناس امنيتي نواقصي را در طراحي برخي از دستگاه‌هاي خودپرداز ATM شناسايي كرده كه آن‌ها را در برابر هكرها آسيب‌پذير ساخته و امكان مي‌دهد به‌راحتي از آن‌ها پول خارج كنند.

به گزراش ایسنا، به گفته بنيانگذار كنفرانس بلك هت و يكي از اعضاي هيات مشاوره امنيت داخلي دولت آمريكا، ATMها به اندازه‌اي كه تصور مي‌شود، مطمئن نيستند و بارنابي شماري از روش‌هاي مختلف حمله كه موجب مي‌شود اين دستگاه‌ها پول را به بيرون سرازير كنند، مطرح كرده است.

بزرگ‌ترين سازندگان دستگاه‌هاي ATM جهان از جمله Diebold و NCR در اين مورد اظهارنظر نكرده‌اند. دستگاه‌هاي خودپرداز چندان تحت پژوهش امنيتي قرار نگرفته‌اند اما شواهد نشان مي‌دهد خلافكاران بهره‌برداري از آن‌ها را آغاز كرده‌اند.

يك نرم‌افزار مخرب ATM در ماه ژوئن گذشته كشف شد كه اطلاعات شخصي و شماره‌ها را ثبت مي‌كرد؛ اين بدافزار در 20 دستگاه ATM كه با ويندوز اكس‌پي كار مي‌كردند، در روسيه و اوكراين شناسايي شد.

بدافزار مذكور نيازمند دسترسي فيزيكي به دستگاه بود اما اتحاديه‌هاي اعتباري در آمريكا فاش كرده‌اند كه دستگاه‌هاي ATM آن‌ها به نرم‌افزارهاي مخربي آلوده شده بودند كه از طريق خود مديران شبكه نصب شده بودند.

بیشتر بدانید:   دستورالعمل‌هايي براي ارتقاي امنيت تلفن همراه

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.