به گفته يك مدرس دانشگاه در رابطه با مديريت اينترنتي در كشور يك هسته تصميم‌گيري با مديريت متمركز وجود ندارد و با توجه به اينكه اينترنت، فناوري بود كه در خارج از كشور شكل گرفته و به كشورمان وارد شد به صورت محدود آغاز به كار كرد و با مشكلات و عدم مديريت متمركزمواجه شد.

رضا مدرسي، يك استاد دانشگاه در گفت‌وگو با ICTPRESS با بيان اين مطلب تاكيد كرد: فعاليت در حوزه اينترنت و مديريت آن در كشور از ابتدا به صورت حلزوني آغاز شد و ازابتداي مديريت اين بستر آماده نشده بود.

وي گفت: ورود اينترنت به كشور با مديريت مناسب و متمركز صورت نگرفت، در ابتدا يكسري شركت‌هاي كوچك ISP به صورت ضعيف و محدود در اين حوزه شروع به فعاليت كردند و به دليل اين‌كه به صورت متمركز و هدايت شده فعاليت نكردند در اين زمينه پراكنده كاري صورت گرفت.

اين استاد دانشگاه با بيان اينكه در زمينه مديريت اينترنت در كشور با كمبود و مشكل مواجهيم گفت: مديريت اينترنت کشور کمبودهاي فراوان دارد ،  بي‌برنامگي و يا اجرايي نشدن برنامه‌هاي مصوب قبلي از يک‌طرف و تداخل وظايف ارگان‌هاي ذيربط  که همگي وابسته به وزارت ارتباطات هستند از طرف ديگر به اين نابه‌ساماني دامن زده است.

وي تاكيد كرد كه سازمان تنظيم مقررات که يک ارگان سياست‌گذار و کنترل‌کننده در سطح کلان است، به اداره کل صدور پروانه و مجوز تبديل شده است. در صورتي که صدور پروانه و مجوز اصولاً بايد توسط اتحاديه‌ها و انجمن‌هاي صنفي صورت بگيرد.

مدرسي ابراز داشت: شرکت زيرساخت در وظايف سازمان تنظيم مقررات دخالت مي‌کند و خود برگزار کننده مزايده‌ها و مناقصه‌ها مي‌شود، سازمان به بهانه‌هاي مختلف در کار شرکت‌هاي خصوصي فعال در بخش تلفن اينترنتي دخالت و بار ديگر انحصار و نيمه انحصار به وجود مي‌آورد و هزينه تلفن اينترنتي را به يکباره به چندين برابر افزايش مي‌دهد.

بیشتر بدانید:   25 جایزه برای 25 طرح برتر

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.