فیس بوک در حال تست تشخیص چهره به عنوان راهی برای تأیید هویت کاربران است و در صورت قفل شدن حساب شما به کمک تشخیص چهره به راحتی بازگردانده خواهد شد.

ورود به فیسبوک با قابلیت تشخیص چهره!
ورود به فیسبوک با قابلیت تشخیص چهره!

این کمپانی اعلام کرد که این ویژگی اختیاری است و تنها در دستگاههایی فعال خواهد شد که کاربران قبلا برای ورود به حسابهایشان از آن استفاده کردند. فیس بوک همچنین گفت: “این یک گام دیگر در احراز هویت است که از طریق اس ام اس و تشخیص چهره امنیت کاربران هنگام ورود به حسابشان افزایش خواهد یافت. بنابراین اگر حساب کاربریتان قفل شده باشد و نتوانید به احراز هویت از طریق کد SMS بپردازید، اسکن چهره می تواند گزینه دیگری برای تشخیص هویت شما باشد.

ورود به فیسبوک با قابلیت تشخیص چهره!
ورود به فیسبوک با قابلیت تشخیص چهره!

در ماه آوریل سال گذشته، فیس بوک اعلام کرد که در حال کار بر روی Tag خودکار ویدیو ها برای قابل جستجو شدن است که این قابلیت در حال حاضر برای عکس ها ارائه شده است. تکنولوژیDeepFace فیسبوک قادر است ۹۷ درصد اطمینان دهد که آیا دو عکس از یک شخص هستند یا خیر. این شرکت اشاره کرده است که شاید اسکن چهره امن ترین شکل تشخیص هویت نباشد اما نسبتاً امنیت بهتری را فراهم خواهد کرد. فیس بوک همچنین شبکه های عصبی را آموزش داده است تا مردم را با موها، شکل بدن و وضعیت های مختلف تشخیص دهند.

 

بیشتر بدانید:   معرفی ویژگی جدید Smart List فیسبوک؛ از خلاقیت تا تقلید از Google Plus

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.