وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: توسعه فرهنگ ایرانی – اسلامی در فضای مجازی از طریق نشر الکترونیک، از محورهای راهبردی برنامه پنجم توسعه است.

به گزارش ایرنا از بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران،”مهندس رضا تقی پور” ، در حاشیه بازدید از این نمایشگاه اظهار داشت: یکی از ماموریت‌های اصلی و حوزه‌های راهبردی وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در برنامه پنجم، فراهم کردن زیرساخت‌های لازم اشاعه فرهنگ ایرانی – اسلامی است که باید از طریق نشر الکترونیک به انجام برسد.

وی با بیان اینکه این زیرساخت‌ها هم در حوزه ارتباطات و هم فن‌آوری اطلاعات مورد توجه وزارتخانه است افزود: امکان استفاده و ذخیره متون منتشر شده در فضای مجازی در حوزه فرهنگ ایران و اسلام برای دانشجویان و طلاب حوزه علمیه از جمله اقداماتی است که به منظور نیل به هدف در دست اقدام است.

تقی پور کمک به الکترونیکی شدن کتاب‌ها و ایجاد پهنای باند مناسب برای استفاده از متون وکتاب‌های الکترونیکی را از دیگر اقدامات در دست انجام وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در حوزه توسعه فرهنگ ایرانی – اسلامی برشمرد و گفت: اگر چه دستیابی به این هدف در یک برنامه 5 ساله مورد نظر است اما امیدواریم تا پایان سال جاری ، دست کم در موضوع ایجاد و توسعه پهنای باند برای استفاده از متون الکترونیکی، قدم‌های مثبتی برداشته و خبرهای خوبی به علاقه‌مندان این حوزه بدهیم.

بیست ‏و سومین نمایشگاه بین‏المللی کتاب تهران تا 25 اردیبهشت ماه سال جاری در مصلای امام‏ خمینی(ره) برپاست.

بیشتر بدانید:   وزیر سابق ارتباطات: اینترنت برای خانواده ها ارزان شود

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.