شركت مايكروسافت با انتشار يك فايل ويديوئي 5 دقيقه اي، ويژگي هاي جهان فناوري در سال 2019 را تشريح كرد. ويژگي هايي كه بسياري از آنها در حال حاضر دست نيافتني به نظر مي رسند.

به گزارش فارس، اين ويديو نشان مي دهد كه جهان در سال 2019 در تسخير دستگاه هاي مختلف پيشرفته اي است كه همه آنها مجهز به نمايشگرهاي لمسي هستند، به گونه اي كه تا10 سال ديگر صفحه كليد و موشواره به طور كلي منسوخ خواهند شد.

ازسوي ديگر تا 10 سال ديگر بسياري از وسايل الكترونيك همراه به گونه اي طراحي مي شوند كه با قرار دادن آنها در برابر اشيا و كالاهاي مختلف مي توان اطلاعات مختلفي در موردشان كسب كرد. به عنوان مثال در زمان مراجعه يك مشتري به فروشگاه تنها كافي است وي اين دستگاه جيبي را در برابر كالاي مورد نظر قرار دهد تا از قيمت آن و ديگر اطلاعات مورد نياز مطلع شود.

اين ويديوي 5 دقيقه اي داراي 5 بخش است كه در هر بخش پيشرفت هاي دنياي خرده فروشي، ساخت و توليد، آموزش، مراقبت هاي بهداشتي و درماني توصيف شده و به تصوير كشيده شده است. پس از اتمام اين ويديو كاربر با كليك بر روي 5 گزينه ديگر مي تواند ويديوهايي را مشاهده كند كه اطلاعات مفصل تري را در مورد پيشرفت هاي 5 حوزه فوق الذكر در اختيارش قرار مي دهد.

در اين ويديو خواهيم ديد كه وسايل كوچك الكترونيك و نمايشگرهاي لمسي بزرگ و شفاف چگونه توسط خريداران، دانش آموزان و كاركنان ادارات براي پيشبرد امور مختلف استفاده مي شوند.

بیشتر بدانید:   کورتانا ، دستیار صوتی ویندوز ۱۰ باهوش تر می شود!

دانش آموزان از اين نمايشگرهاي بزرگ شفاف براي نقاشي و يادگيري زبان هاي مختلف استفاده مي كنند. اتاق هر بيمار بيمارستاني به نمايشگري مجهز است كه آخرين اطلاعات مربوط به وي را نشان مي دهد و پزشكان با استفاده از يك ابزار كوچك هميشه به آخرين وضعيت و سوابق بيماران دسترسي دارند.

خانه ها نيز اين امكانات بي بهره نيستند و مراجعه كنندگان به ادارات نيز از طريق ابزار گوناگون ارتباطي تعاملي به سرعت مي توانند امور خود را انجام دهند.

نكته جالب ديگر در اين ويديو نمايش جلوه اي از روزنامه هاي آينده است كه اگر چه در ظاهر مانند روزنامه هاي كاغذي امروز هستند، اما ماهيتي تمام ديجيتالي دارند و با تماس انگشت بر روي تيتر هر يك از مطالب جزييات آنها به مطلب اضافه مي شود، انگار كه فرد در حال گشت و گذار در يك سايت اينترنتي است.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.