امتحانات نهايي از سال‌ها پيش تاکنون براي دانش‌آموزان مهم بوده است. اخذ مدرک ديپلم در پايان دوره متوسطه تنها با قبول شدن در امتحانات نهايي اين دوره ممکن است اما در سال‌هاي اخير با جدي شدن زمزمه حذف کنکور سراسري براي ورود به دانشگاه‌ها، امتحانات نهايي بيش از پيش مورد توجه قرار گرفته‌اند.

يکي از راه‌هاي کسب نمره بهتر در امتحانات نهايي، دسترسي به نمونه سوالات امتحان سال‌هاي گذشته است. از گذشته نيز معلمان مجرب در چنين روزهايي، نمونه سوال سال‌هاي قبل را در اختيار دانش‌آموزان خود قرار مي‌دادند اما امکان دسترسي به نمونه سوالات براي همه دانش‌آموزان يکسان نبود. به همين منظور در اين شماره بايت قصد داريم منبع معتبري را براي دستيابي به نمونه سوال به دانش‌آموزان معرفي کنيم.

به گزارش مجله بایت، همه ساله در چنين ايامي، سايت رشد www.roshd.ir نمونه سوال سال‌هاي پيش را ارائه مي‌دهد.

دانش‌آموزان رشته‌هاي مختلف مي‌توانند به برنامه امتحاني و همچنين سوالات و پاسخ امتحانات نهايي رشته خود در خرداد همان سال دسترسي پيدا کنند.

سوالات رشته‌هاي نظري از قبيل رياضي و فيزيک، علوم و معارف اسلامي، ادبيات و علوم انساني و علوم تجربي در اين سايت قرار مي‌گيرند.

سوالات رشته‌هاي حرفه‌اي مانند گرافيک، صنايع غذايي، مرمت آثار باستاني و… نيز در اين سايت قرار مي‌گيرند.

سوالات رشته‌هاي فني نيز در سايت رشد قرار خواهد گرفت.

فايل متناسب با سرعت اينترنت خود را دانلود کنيد

توجه داشته باشيد که برنامه‌هاي امتحاني، سوالات هر سال و پاسخنامه‌ها و همچنين آرشيو سوالات سال‌هاي گذشته به دو صورت فايل‌هاي متني Word و فايل‌هاي غيرمتني Pdf ارائه مي‌شوند؛ دانش‌آموزاني که از اينترنت پرسرعت استفاده نمي‌کنند، فايل‌هاي متني را دانلود کنند.

بیشتر بدانید:   ترس Facebook از +Google نمایان شد!

17 دیدگاه ها

  1. من نمونه سوال نهایی درس حسابان میخوام ولی پیدا نمیکنم.تو لیست درساتونم درس حسابان ذکر نشده من چیکار کنم؟؟؟؟؟؟

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.