كارشناسان و محققان فناوري در كشور ژاپن پيش‌نويس طرحي را به سازمان بين‌المللي فوتبال، فيفا تقديم كرده‌اند كه بر اساس آن قرار است مسابقات جام جهاني 2022 به صورت كاملا متفاوت از تمام سال‌هاي قبل از آن پخش شود.

به گزارش فارس، كارشناسان ژاپني در اين پيش‌نويس راه‌اندازي تلويزيون‌هاي هولوگرافيك را مطرح كرده‌اند تا بر اساس مسابقات جام جهاني 2022 در سراسر دنيا به صورت متفاوت پخش شوند.

مردم دنيا مسابقات جام جهاني فوتبال 2010 را كه سال جاري برگزار مي‌شود مي‌توانند در تلويزيون‌هاي سه‌بعدي تماشا كنند. اما اگر طرح 6 ميليارد دلاري “سازمان فوتبال ژاپن ” به نتيجه برسد و موفقيت‌‌آميز باشد، تجربه تماشاي مسابقات فوتبال در سراسر دنيا در سال 2022 كاملا متفاوت مي‌شود.

ژاپني‌ها هم‌اكنون در پيش‌نويس طرح خود اعلام كرده‌اند كه تمام صدا و تصوير مربوط به مسابقات جهان جهاني سال 2022 مي‌تواند به صورت 360 درصدي پخش شود كه اين اقدام از طريق دوربين‌هاي فوق پيشرفته 200 HD صورت مي‌پذيرد و كاربران مي‌توانند تصاوير مربوط به آن را به صورت حجم‌دار و سه‌بعدي مشاهده كنند.

اين اتفاق به اين معنا خواهد بود كه در سال 2022 يك فرد مي‌توانند در استاديوم محلي شهر خود برود و پس از آنكه روي صندلي نشست، مسابقاتي كه در يك كشور ديگر برگزار مي‌شود را به صورت زنده، واقعي و 360 درجه در ورزشگاه محلي خود تماشا كند كه اين اقدام تنها از طريق سيستم‌هاي پيشرفته هولوگرافيك صورت مي‌گيرد.

به منظور واقعي‌تر جلوه دادن اين تصاوير 360 درجه‌اي، سيستم‌هاي پيشرفته صداي واقعي محيط اصلي را نيز در فضاي شبيه‌سازي شده پخش مي‌كنند.

اگرچه به انجام رساندن اين طرح كمي دور از ذهن است و به طرح‌هاي مطرح شده در فيلم‌هاي علمي – تخيلي شباهت دارد، اما “جون موراي ” به عملي شدن آن بسيار اميدوار است. او معتقد است كه از سال 2016 ميلادي اين سيستم پيشرفته پخش تصاوير تكميل مي‌شود.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.