گوگل در حال تحقيق درباره شمار رو به رشد گزارش‌هاي مربوط به هكرهايي است كه به اشتراك‌هاي جي‌ميل معتبر نفوذ كرده و از آن‌ها براي ارسال هرزنامه استفاده مي‌كنند.

به گزارش ايسنا، اين مشكل از يك هفته قبل آغاز شده و به‌نظر مي‌رسد طي روزهاي اخير شديدتر شده است.

اشتراك‌هاي جي‌ميل اغلب با حملات فيشينگ يا از طريق برنامه‌هاي مخربي كه به‌دنبال به دست‌ آوردن اطلاعات از رايانه‌هاي هك شده هستند، مورد نفوذ قرار مي‌گيرند.

هنوز عامل موج هك شدن اشتراك‌هاي جي‌ميل مشخص نشده اما بر اساس گزارش كاربران، به‌نظر مي‌رسد هكرها هرزنامه‌ها را از رابط كاربري موبايل جي‌ميل كه براي كاربران امكان چك پيام‌هايشان را فراهم مي‌كند، ارسال مي‌كنند و احتمال مي‌دهند در اين رابط كاربري كه به خلافكاران امكان ارسال هرزنامه‌ها را داده، ايرادي وجود دارد. اين در حالي است كه گوگل اعلام كرده هيچ آسيب‌پذيري در جي‌ميل، رابط كاربري موبايل يا به شكل ديگر وجود ندارد.

روزنامه نيويورك تايمز به تازگي گزارش كرده است هكرهايي كه در اواخر سال گذشته به شبكه‌هاي گوگل نفوذ كردند، سيستم كلمه عبور مركزي اين شركت با نام كد Gaia را به سرقت برده‌اند اما به نظر مي‌رسد ارتباطي به مشكل جي‌ميل نداشته باشد زيرا ماهيت اين دو حادثه متفاوت بوده است.

حمله ماه دسامبرعمليات پيشرفته‌اي با هدف سرقت مالكيت معنوي اين شركت بود اما هرزنامه جي‌ميل چندان پيشرفته نبوده و براي تبليغ يك وب‌سايت فروش داروي كانادايي مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه وعده ارسال ارزان دارو را مي‌دهد.

 

بیشتر بدانید:   جستجوهای وب و نتایج گوگل رمزگذاری می شود

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.