تبلیغات

شرکت اينتل با هدف کاهش قيمت رايانه‌هاي قابل‌حمل، خانواده جديد پردازنده‌هاي کم‌مصرف مخصوص لپ‌تاپ‌هاي سبک و باريک را با کارآمدي بيشتر نسبت به لپ‌تاپ‌هاي معمولي معرفي کرد.

به گزارش همکاران سیستم، اين سري جديد از ميکروپردازنده‌هاي اينتل براي لپ‌تاپ‌هايي با ضخامت کمتر از يک اينچ و نمايشگرهاي کوچکتر از 13 اينچ ساخته شده‌اند و نسبت به لپ‌تاپ‌هاي معمولي که در بيشتر مواقع نمايشگر بزرگ‌تر از 13 اينچ دارند،‌ انرژي کمتري مصرف مي‌کنند.

لپ‌تاپ‌هايي که از اين پردازنده جديد استفاده مي‌کنند وزن بين 2 پوند(9/0 کيلوگرم) تا 5 پوند دارند. اين پردازنده دو هسته‌اي از شاخه جديدي از پردازنده‌هاي سري Core،‌ Pentium و Celeron محسوب مي‌شود.

اين رايانه‌هاي قابل حمل در سري محصولاتي با عنوان لپ‌تاپ‌هاي فوق‌باريک به بازار عرضه مي‌شوند  که از نت‌بوک‌ها نيز سبک‌تر و قابل‌حمل‌تر هستند و در عين حال مي‌توانند قابليت اجراي انواع برنامه‌هاي چندرسانه‌اي را در اختيار کاربران بگذارند.

لپ‌تاپ‌هايي که به اين سري جديد از پردازنده‌ها مجهز شوند با قيمتي بين 400 تا 800 دلار عرضه مي‌شوند و شکاف موجود ميان نت‌بوک‌ها و لپ‌تاپ‌هاي گران‌قيمت را پر مي‌کنند. لپ‌تا‌پ‌هاي معمولي در حالت کلي بيش از 500 دلار قيمت دارند، وزن بيشتري دارند و البته قابليت‌هاي اجرايي بهتري را در اختيار کاربران مي‌گذارند.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید