شاید بسیار عجیب به نظر برسد اما پروفایل فیس بوک شما می تواند اطلاعات مهمی را در اختیار دیگر کاربران قرار دهد. Facebook می ‎تواند به کمک داده‎ هایی که از کاربران خود در اختیار دارد به عاشق شدن آن‎ ها پی برد.

البته به گفته این غول بزرگ شبکه ‎های اجتماعی تمام داده ‎های مورد بررسی به صورت ناشناس مورد استفاده قرار گرفته‎ اند. برای اولین ‎بار شاهد پیش ‎بینی فیسبوک پیرامون روابط کاربران خود هستیم.

فیس بوک عاشق شدن کاربران خود را تشخیص می دهد پروفایل فیس بوک

البته کاربران Facebook می ‎توانند به صورت اختیاری هم وضعیت روابط خود را به دیگران اعلام کنند. اما طبق داده‎ های بررسی شده کاربران ۱۰۰ روز قبل از اعلام کردن روابط خود شاهد افزایش استاتوس‎ های نوشته شده بر روی پروفایل فیس بوک یک دیگر هستند. در ۱۲ روز قبل از اعلام رسمی تعداد این پست ‎ها به ۱٫۶۷ عدد در روز رسیده است در حالی که در ۸۵ روز قبلی این مقدار ۱٫۵۳ پست در روز بوده است. البته بعد از اعلام رسمی روابط از سوی کاربران نوشتن چنین استاتوس ‎هایی کاهش پیدا می ‎کند.

اما در سوی دیگر این اقدام فیسبوک می‎ تواند به نقص حریم خصوصی کاربران منجر شود. Facebook می ‎تواند به راحتی دیتابیسی از کاربران خود و روابط آن ‎ها را ایجاد کند و حتی بدون اطلاع قبلی آن‎ ها اقدام به پیش ‎بینی زندگی آن ‎ها کند. به کمک چنین دیتابیسی فیسبوک قادر خواهد بود تا تبلیغات خود را بسیار هدفمندتر از گذشته نمایش دهد و یا این اطلاعات را به نهادهای قضایی ارائه دهد.

منبع: Forbes

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید