اگر در فاصله کوتاهي به آسمان نگاه کنيد، متوجه شويد که ابرها در حرکتند. شرکت‌هاي بزرگ نيز اين‌چنين هستند. در نگاه اول آرام و بي‌حرکت به نظر مي‌رسند اما اگر دقيق‌تر به آن‌ها نگاه کنيم، آن‌ها را در جنب و جوش فراوان خواهيم يافت.

به گزارش بایت، در هفته گذشته در مجموعه گوگل، خدمات جديدي ارائه شده است که در نگاه اول کم‌اهميت به‌نظر مي‌رسند غافل از اين‌که کاربران نيز در بسياري مواقع هنگام تصميم‌گيري براي انتخاب ميان نمونه‌هاي مشابه، به همين ريزه‌کاري‌ها دقت مي‌کنند.

چاپ هر چيزي در هر جايي از جهان

چگونه کسي که از يک سيستم‌عامل ابري مانند سيستم‌عامل گوگل کروم استفاده مي‌کند، مي‌تواند چيزي را چاپ کند، هنگامي که نمي‌تواند درايوري را بر روي سيستم‌عاملش نصب کند؟ گوگل در تلاش است تا پاسخ به اين سوال را بيابد.

اين شرکت در ميانه پروژه “سامانه چاپ ابري گوگل” است؛ سامانه‌اي که به کاربران سيستم‌عامل کروم اجازه مي‌دهد تا هر فايلي را از هر وسيله‌اي به چاپگر شخصي خودشان يا هر چاپگر ديگري که با آن مشترک هستند ارسال کنند.

با توجه به آن چاپگر، سامانه چاپ ابري گوگل، فايل را دريافت مي‌کند و فرآيند نرم‌افزاري چاپ را مديريت کرده و خروجي را براي آن پرينتر واقعي ارسال مي‌کند.

هفته گذشته يکي از کارشناسان گوگل در وبلاگ کاري خود نوشت: “اين پروژه هنوز در حال گسترش است. امروز داريم کدهاي مورد نياز را مي‌سازيم. ما ترجيح مي‌دهيم تا هنگام نهايي شدن پروژه، در مورد جزئيات آن تا حد امکان سکوت کنيم.”

در صفحه وب مخصوص اين پروژه چنين نوشته شده است: “هدف ما ساخت سامانه‌اي است که به هر تقاضايي در هر جايي از جهان، براي چاپ، امکان پرينت را بدهد.”

بیشتر بدانید:   وِیژگی تغییر صدای زنگ،پیامک و نوتیف دلخواه در Android O

آيا گوگل به‌دنبال ساخت چاپگر است؟

کارشناسان پروژه سيستم‌عامل ابري گوگل کروم مشغول تلاش بر روي پروژه‌اي هستند که ساخت چاپگر نيست ولي از ساخت چاپگر هم کمتر نيست.

در پروژه‌اي که مهندسان شرکت گوگل تعريف کرده‌اند، کاربران هنگام کار با هر ابزاري که قابليت ارتباط با اينترنت را داشته باشد و در حالت‌هاي مختلفي که ممکن است آن‌ها به چاپ نياز داشته باشند، مشکل آن‌ها را حل کند.

کارشناسان گوگل اعلام کرده‌اند که در حالت ايده‌آل به‌دنبال حالتي هستند که در آن کاربر از پرينتر ابري استفاده کنند که براي ارتباط به PC نياز نداشته باشد اما با توجه به اين‌که هنوز چنين وسيله‌اي در دسترس نيست، کارشناسان مشغول کار بر روي چاپگرهاي مبتني بر رايانه‌هاي واقعي هستند.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.