شرکت پلکستور علاوه بر تولید حافظه های پرسرعت برپایه SSD، در کنار سخت افزار قدرتمند، راهکارهای نرم افزاری متنوعی را به منظور افزایش کارایی و بهبود عملکرد در برخی از مدلهای SSD این برند به صورت رایگان قرار داده است. حال قصد داریم تا با نرم افزارPlexTurbo بیشتر آشنا شویم:

PlexTurbo، فناوری کَش هوشمند

راهکار PlexTurbo با استفاده از حافظه اصلی سیستم یعنی RAM، به افزایش سرعت انتقال اطلاعات در سیستم کمک می کند. در واقع این ویژگی در کنار افزایش کارایی بسیار چشمگیر، عمر SSD را نیز افزایش می دهد. پس از روشن شدن کامل سیستم و ورود به سیستم عامل، نرم افزار اجرا شده و برنامه هایی که قبل از آخرین خاموش شدن سیستم در حال اجرا بودند را به حالت پیش بارگذاری در می آورد. با این کار زمان بسیار کمتری برای بارگذاری کامل نرم افزار در هنگام نیاز صرف می شود.

راهکارهای خلاقانه پلکستور برای افزایش سرعت SSD
راهکارهای خلاقانه پلکستور برای افزایش سرعت SSD

در نرم افزار PlexTurbo، با الگورتمی متفاوت عمر حافظه فلش SSD ها را افزایش می دهد. این الگوریتم با حدس زدن و پیش بارگذاری یا اشاره مستقیم به بلاک حافظه، خواندن و نوشتن بی مورد را در دیسک تا چهار برابر کاهش می دهد.همچنین در استفاده ازPlexTurbo، در صورت قطع ناگهانی برق، برخلاف راهکارهای سایر برند ها، مشکلی برای اطلاعات موجود در حافظه RAM به وجود نمی آید.

افزایش کارایی واقعی تا ۱۶ برابر

PlexTurbo با استفاده از فناوری Intelligent Boost Engine® (IBE) به صورت خودکار اطلاعات پرکاربرد را پیشبینی کرده و در صف اولیت قرار داده و در حافظه RAM پیش بارگذاری می کند. با این کار سرعت خواند و سرعت نوشتن تا ۱۶ برابر افزایش می یابد. این سرعت در زمانی که پردازش وابسته به اطلاعات ذخیره شده در دیسک است بسیار محسوس خواهد بود.

بیشتر بدانید:   درایوهای جامد سری M8PE پلکستور پرسرعت و ماندگار
راهکارهای خلاقانه پلکستور برای افزایش سرعت SSD
راهکارهای خلاقانه پلکستور برای افزایش سرعت SSD

اشتراک منابع و پیش بارگذاری هوشمند

PlexTurbo می تواند حافظ کش بین درایورهای دیگر Plextor را مدیریت کرده و با هم به اشتراک بگذارد. این قابلیت می تواند تا ۱۶ گیگابایت از حافظه را دربر گیرد.

همچنین امکان تغییر سایز حافظه کش و میزان زمان حفظ فایلها در RAM نیز به سادگی قابل تغییر است.

PlexTurbo با استفاده از ذخیره آدرس فیزیکی برنامه هایی که قبل از آخرین خاموش شدن سیستم در حال اجرا بودند، می تواند همه آنها را بعد از روشن شدن سیستم به حالت پیش بارگذاری در آورده و زمان لازم برای اجرای برنامه هایی مانند Visual Studio یا انواع ویرایشگر تصویر مانند فتوشاپ را که بارگذاری کامل آن به زمان زیادی نیاز دارد، در کسری از ثانیه اجرا کند.

راهکارهای خلاقانه پلکستور برای افزایش سرعت SSD
راهکارهای خلاقانه پلکستور برای افزایش سرعت SSD

برای اطلاع بیشتر از مدل های سازگار می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

http://www.goplextor.com/Others/plexturbo

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.